Міжнародний науковий симпозіум «Леся Українка: особистість, нація, світ»

Ольга Боговін, канд. філ. наук, доцентка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства взяла участь у роботі Міжнародного наукового симпозіуму «Леся Українка: особистість, нація, світ», приуроченого до 150-річчя від дня народження, який проходив 11–13 червня 2021 року на базі практики табору «Гарт» Волинського національного університету імені Лесі Українки на озері Світязь. Організаторами заходу виступили: Науково-дослідний інститут Лесі Українки ВНУ імені Лесі Українки, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, Інститут Івана Франка НАН України, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Під час пленарних засідань першого робочого дня симпозіуму свої доповіді виголосили такі відомі українські дослідники творчості Лесі Українки як Микола Жулинський, Лукаш Скупейко, Ольга Турган, Марія Моклиця, Світлана Кочерга. Другого робочого дня відбулася презентація наукових та художніх видань, зокрема проректор з навчальної роботи ВНУ імені Лесі Українки презентував нове найбільш повне на сьогодні і перше в незалежній Україні чотирнадцятитомне видання Лесі Українки, виконане науковцями цього університету. Два примірники цього видання отримала і бібліотека нашого університету. Під час роботи симпозіуму працювали пʼять секцій офлайн та шість онлайн, у роботі яких взяли участь науковці чи не з усього світу. Серед іноземних учасників найбільше було представлено доповідей дослідників з Польщі, Білорусі та Грузії.

Наш університет було представлено доповіддю Ольги Боговін на тему «Авторська інтерпретація коду Беатріче у вірші Лесі Українки “Забута тінь”», яка викликала жваве обговорення у рамках роботи секції «Рецепція творчості Лесі Українки. Поезія». Доповідь була підготовлена у межах роботи над докторською дисертацією Ольги Боговін (науковий консультант – док. філ. наук, проф. Вікторія Зарва).

Ганна АЛЕКСАНДРОВА

кандидат філологічних наук, доцентка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print