Відсвяткували професійно!

Чудовим видався минулий тиждень на кафедрі прикладної психології та логопедії Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти. Чому? Бо логопеди знову відзначали своє професійне свято. «У цьому році все заплановане, здається, вдалося!» – зазначила наша «зав каф» Олена Старинська.

Так, логопедичний тиждень розпочався з пізнавального заходу для студентів нашої спеціальності «Історія та сьогодення логопедії в персоналіях». Присутні мали змогу переглянути презентації та почути цікаві доповіді, підготовлені студентами 204-ї групи під керівництвом викладачів кафедри. На семінарі була презентована фото-галерея фундаторів та сучасних класиків корекційної педагогіки. Доцент Олена Ревуцька розповіла про науковців різних регіонів України, які готують фахівців за нашою спеціальністю.

Наступного дня була організована виставка публікацій сучасних науковців «Актуальні проблеми корекційної освіти в Україні», на якій були представлені досягнення викладачів нашої кафедри: сертифікати про навчання, участі в різних серйозних наукових конференціях, збірки статей, монографії та підручники. Ми також презентували третій випуск збірки студентських творчих робіт «Моя професія – логопед!».

Не оминув участі в святі Логопедії й професорсько-викладацький склад нашого Інституту. Так, на щотижневій планерці у вівторок студенти провели з викладачами пропедевтичні заходи щодо професійних порушень голосу, які періодично спостерігаються у нас під час «набігу» заочників.

А після пар студенти 104-ї групи мали змогу ознайомитися з репозиторієм навчально-методичної літератури, фондом рідкісної та цінної книги, інформаційно-довідковим відділом, загальним читальним залом, медіа-центром БДПУ, знову завітати в уже такий знайомий методичний кабінет ІСПКО та до абонементу бібліотеки 5-го корпусу. Ми вдячні шановним Мирославі Михайлівні, Людмилі Миколаївні, Ірині Михайлівні, Галині Володимирівні, Ользі Борисівні, Наталії Анатоліївні за допомогу в організації та проведенні цього заходу!

Уже традиційний, але такий очікуваний кінолекторій відбувся в середу. Переглядаючи фільм «Дитячий сміх», багато хто з присутніх не стримав сліз, але всі як один згодні, що необхідно робити все, що від нас залежить, аби соціалізувати людей із обмеженими можливостями. Після перегляду та обговорення фільму, студенти з викладачами розповсюдили профорієнтаційні та інформаційні листівки серед батьків, вихователів, педагогів навчальних закладів міста.

Студенти 304-ї групи провели стежками логопедії майбутніх учителів початкових класів. Це мало вигляд логопедичного майстер-класу з питань корекції звуковимови у дітей та профілактики професійних порушень голосу у педагогів. Всім учасникам дуже сподобалося, а ми й наступного року продовжуватимемо ознайомлювати студентів споріднених спеціальностей зі своєю професією.

Неперевершеним видався цьогорічний Лого-квест за участю студентів 1-3 курсів. Логопеди театралізували, презентуючи свою майбутню професію, добирали потрібне, пантомімували, грали в чарівний мішечок, створювали долоньки допомоги тощо. Але захопив усіх присутніх динамічний лого-Bus. Час минув непомітно, весело, пізнавально…

14 листопада, в міжнародний День логопеда, на базі Відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів КУ «Терцентр» наші студенти-волонтери влаштували святкову виставу «Золота осінь» для дітей із особливими потребами, залучали їх до спільного виконання ігрових вправ, співали та танцювали. Після закінчення вистави діти отримали дари осені у вигляді рум’яних яблучок. Цього ж дня наші першокурсники феєрично дебютували в актовому залі першого корпусу. Пишаємося Вами! Не оминали наші святково-розвивальні заходи і багаточисленні заочники-логопеди. Дякуємо, що Ви з нами!

Всі викладачі-логопеди, автори-організатори дійств (Олена Ревуцька, Ганна Лопатіна, Євгенія Линдіна, Наталія Бондаренко, Наталія Анастасова, Аліна Старцева, Катерина Ракович) та наші магістранти (Юлія Валуйських, Ганна Мицик, Аліна Губарь), залишились задоволені результатами своєї праці, а гості дякували за подаровані добрі емоції.

Ми любимо свою професію! Будемо дивувати й надалі!

Ганна Лопатіна,
кандидат педагогічних наук, доцент

На фото: фундатори та сучасні класики колекційної педагогіки; виставка публікацій «Актуальні проблеми корекційної освіти в Україні»; логопедичний майстер-клас для студентів ІППОМ; цікаві миттєвості Лого-квесту; вистава «Золота осінь» в КУ «Терцентр»; дебют першокурсника.

Фото з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print