В БДПУ триває тиждень, присвячений акції 16 днів про насильства

У Бердянському державному педагогічному університету в межах всеукраїнської акції 16 днів проти насильства 6 грудня відділ соціально-гуманітарної та виховної роботи проводив захід, присвячений Міжнародному дню вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

6 грудня – важлива дата в історії Канади. Це день пам’яті жертв трагедії, що сталася 1989 року в Монреалі, коли під час стрілянини в Політехнічному університеті було вбито 14 студенток. Ця подія залишила глибокий слід та стала символом боротьби за права жінок, за їхнє право на рівність та безпеку у всьому світі. Для багатьох вона стала символом не лише насильства над жінками, але й відсутності поваги до прав і можливостей жінок у науково-технічній сфері.

Учасники заходу не лише вшанували пам’ять жертв цієї трагедії, а й поговорили про застарілі стереотипи та «ярлики», які були навішані на жінок багато століть та роль сучасної жінки в Україні. У межах теми Ірина Філон презентувала роман А.С. Баєтт «Книга для дітей», яка під глибокою алегорією розкриває складність моральних виборів, соціальну нерівність та військові конфлікти.

Наприкінці заходу виступила запрошена гостя Ольга Тараненко, випускниця БДПУ, волонтерка, яка називає себе «голосом та вухами постраждалих від сексуального насилля», адже є їхнім перекладачем. Вона поділилась своїми історіями з початку шляху волонтерства, розказала звідки беруться сили у найскладніші часи та з якими найбільшими викликами стикаються у волонтерстві.

Подібні заходи важливі тим, що вони дають змогу замислитись, яку роль відіграє кожна людина у боротьбі за рівні права незалежно від статі. Рівність – це не лише право жінок, а й справедливість для всіх нас. Якщо ми прагнемо будувати сильне, сучасне суспільство, то повинні забезпечити рівні шанси кожному!

За матеріалами відділу соціально-гуманітарної

та виховної роботи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print