…Ось і настав довгоочікуваний момент – кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики та фінансів факультету економіки та управління БДПУ Ганна Костенко та старший викладач кафедри економічної кібернетики та фінансів Марина Гладка разом із студентами 32-а та 32-б груп відправилися в найцікавішу й вельми пізнавальну подорож.
Якщо перенестися на 55 кілометрів на північний захід від Бердянська – до села Єлисеївка Приморського району, то з південної сторони села, на околиці, недалеко від місцевого ставка в стап`ятдесяти метрах від дороги розташований старий Єлісеївський кар'єр. Це цікавий геологічний об'єкт: петрографичний пам'ятник. У цьому місці до 1972 року велася розробка слюди-мусковіту й польового шпату для фарфорово-фаянцевої та електротехнічної промисловості СРСР. Тут визначено понад 150 різновидів порід та мінералів, включаючи рідкіснометалеві і рідкоземельні мінерали. До речі, вважається що цим шарам геологічних порід близько чотирьох мільярдів років від народження і з'явилися вони в так званий докембрийський період.
Нині видобуток припинений, кар'єр покинутий й затоплений водою.
Єлісеївський кар'єр дивовижне місце – скелі в степу. Кар'єр знаходиться в сотні метрів від дороги, але, якщо не знати де він, можна проїхати повз, навіть не підозрюючи, яка краса розташована поруч. Кар'єру не видно з дороги, і тільки вийшовши на борт кар'єру, можна побачити безодню й красу його скель. Стрімкі стіни, прозора вода й різноманітні відтінки мінералів справляють сильне враження.
Вражає різноманіття порід в кар'єрі різних за кольором і структурою. Важко виїхати звідси, не прихопивши з собою пару-трійку камінчиків на пам'ять.
Крім затоплених, поруч розташовано ще кілька сухих і заболочених улоговин різної глибини й довжини, що утворюють невеликий лабіринт. Як водиться, існує легенда, що на дні однієї з улоговин знаходиться затоплений екскаватор. Люди, які пірнали у кар'єрі з маскою й ластами десь до глибини 10 метрів, де вода вже крижана, кажуть, але залишилося відчуття, що кар'єр бездонний.
Прогулюючись кар'єром, ми бачили шавлію, волошки, подорожник, пижму, чебрець… Флора небагата, але суцвіття трав просто чудові. Та й на цьому краса тут не закінчуються. Поруч із селом розташований ставок, який прикрашають старі плакучі верби.
Нам усім було цікаво насолоджуватися цим дивом природи, відпочити біля скель, поласувати шашликами, зробити неповторні колективні фото…
А те, що ми побачили, й змогли відобразити на знімках, які й пропонуємо Вашій увазі.
Марина Гладка,
старший викладач кафедри
економічної кібернетики та фінансів
Фото з архіву кафедри