Сьогодні, 10 лютого, о 13 годині студенти першого курсу Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ на чолі з кураторами відвідали музей «Подвиг» з приводу 110-ї річниці з дня народження героя Радянського Союзу Дмитра Григоровича Чубаря.
Ведучою заходу була Ярослава Воробйова, яка після вступного слова про нинішні трагічні події на Сході, познайомила аудиторію з Любов’ю Сергієнко – пенсіонеркою-волонтеркою, нагородженою Почесним орденом міста та Почесною медаллю «За великий внесок у розвиток міста Бердянська». Любов Гаврилівна подарувала музею прапор, отриманий від полку «Азов».
Друга частина заходу була присвячена безпосередньо Дмитрові Чубарю. До початку Другої світової війни Дмитро Григорович працював у риболовному колгоспі ім. Леніна. Пізніше вже під час бойових дій був удостоєний звання майора та начальника політвідділу 69-ої танкової бригади 3-ої Гвардійської танкової армії. Свого часу донька героя Раїса передала до музею сімейні фотографії, воєнний квиток та зошит спогадів батька під час дій на фронті, котрі були представлені всім присутнім у залі.
На ювілейну річницю пам’яті героя був запрошений його племінник – Віктор Чубар, який розповів про дядька, як про члена родини, а не лише як про історичну постать. «Це була дуже проста людина, далека від марнославства», – згадував він.
Серед присутніх був і голова міської ради інвалідів ДСВ та ЗСУ Микола Філімонов, котрий розповів про внесок волонтерських організацій в розвиток подій на Сході. Він подякував університетській волонтерській організації «Наші атланти», зокрема, Анетті Омельченко та Степану Гериліву за допомогу воїнам, котрі мужньо захищають Україну в зоні АТО. Микола Іванович закінчили свій виступ настановчими словами, адресованими студентам : «Гарно навчайтесь, аби в нашому місті було якомога більше кваліфікованих професіоналів, котрі гідно би представляли Бердянськ».
Наостанок заходу Ярослава Воробйова підбила підсумки, наголосивши на тому, що студенти мають вивчати історію рідного краю та знати подвиги своїх пращурів.
Юлія Коверга,
Едуард Карнаух (фото),
студенти-практиканти
«Університетського Слова»