Тверезий погляд
На жаль, у наш час шкідливі звички стали невід’ємною частиною життя більшості людей. Для деяких це необхідність, для інших – спосіб самовиразитись чи просто підтримати однолітків. Однак, паління та вживання алкоголю дуже погано впливають на організм людини, і кожен це повинен усвідомлювати. Адже одна випалена цигарка забирає 11 хвилин життя, а одна порція алкоголю – майже 7 годин. За даними Національної ради з питань охорони здоров'я щороку через алкоголізм в Україні помирає понад 40 тисяч людей, а за офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб, пов'язаних з курінням, помирає 120 тисяч людей. І це дуже страшні цифри.
Незважаючи на велику кількість соціальної реклами, поширення інформації у ЗМІ та інтернет-виданнях про пагубний вплив шкідливих звичок, кількість людей, залежних від алкоголізму та паління зростає. У наші дні молодь все частіше проводить вільний час, вживаючи алкогольні напої, при цьому викурюючи дві-три цигарки, навіть не розуміючи, що це може призвести до справжньої залежності. І з кожним наступним вживанням алкоголю або тютюну людина стає підвладною отруті, яка знову і знову вбиває людський організм.
Надмірне або регулярне вживання алкоголю може підвищувати ризик розвитку онкологічних захворювань, а саме: раку ротової порожнини, гортані, стравоходу, печінки, молочних залоз, а також пригнічувати репродуктивну систему. Алкоголізм призводить до враження головного мозку й передчасної смерті. Порушення роботи нервової системи та внутрішніх органів спостерігається за будь-якого вживання спиртного: одноразового, епізодичного чи систематичного. Тютюнопаління теж є своєрідним наркотиком і може викликати рак легень, рак ротової порожнини, виразку шлунка, інфаркт,інсульт, дисфункцію репродуктивної системи, шкідливий вплив на нервову систему.
Я провела невелике опитування серед 105-и студентів університету щодо шкідливих звичок і зробила висновки. Зі всіх опитаних лише 25% палить, переважна кількість яких – це дівчата. Всі 100% відсотків розуміє, що внаслідок паління може розвинутись рак легень, але лише половина опитаних знає, що тютюнопаління призводить до інсульту та інфаркту. Алкоголь вживає 67% опитаних, більшість – лише на свята. Обізнаність у підвищенні розвитку онкологічних захворювань така: 87% – знають про рак печінки, 67% – про пригнічення алкоголем репродуктивної системи, 41% – про рак стравоходу.
Із цих даних можна зробити висновки, що більшість студентів вживає алкоголь, при цьому усвідомлюючи які можуть бути наслідки. Проте обізнаність є не повною, оскільки не вся молодь знає про рак ротової порожнини та гортані, які можуть розвинутись від вживання алкоголю. Щодо тютюнопаління результати більш втішні, адже лише чверть опитаних палить і половина респондентів знає, що паління призводить до інсульту та інфаркту.
Тож кожен з вас повинен розуміти наслідки шкідливих звичок, усвідомлювати, що ви майбутні батьки і повинні пам’ятати , що несете відповідальність не лише за своє здоров’я і життя, а й за життя своїх майбутніх дітей. Замість шкідливих звичок, молодь повинна розвиватись фізично та морально, займатися спортом та вести активний спосіб життя. І всі ми повинні відмовитись від згубних звичок і сказати життю: «Так!».
Дар’я Асауленко,
студентка-практикантка «УС»