Сьогодні існує необхідність не лише у проведенні окремих активностей та програм у регіонах, але й у професійній підготовці майбутніх агентів змін, шляхом розвитку їхніх навичок, умінь, компетенцій, поінформованості про технології.
Саме тому Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» поставила собі за мету надати необхідну кількість інструментів, практичних кейсів для реалізації конструктивної енергії активних частин соціуму і навчити користуватися цими інструментами; провести тренінги, лекції та майстер-класи для професійної підготовки майбутніх експертів розвитку регіонів України у дванадцяти містечках Східної України.
Так Катерина Петровська, доцент кафедри соціальної педагогіки стала активним учасником «Воркшопів з ефективних комунікацій та проектного менеджменту». Воркшоп являв собою дводенний (21 та 22 травня ц.р.) освітній проект, колективний навчальний захід, в ході якого учасникам надавалась унікальна можливість в процесі динамічної групової роботи отримати нові знання та навички з ефективних комунікацій, перетворення ідеї в проект, дізнатись як шукати фінансування, успішно реалізовувати цілі та завдання проекту.
Програма реалізується за підтримки UCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської ініціативи та USAID.
Гостьовим спікером на воркшопах у Бердянську була Оля Гвоздьова з організації Донбасс SOS!! Вона розповіла як розвинутися з волонтерської ініціативи до правозахисної організації, про історію становлення організації; з якими викликами зіштовхується організація; про взаємодію з державними органами: боротьба, протистояння і, звісно, перемога.
Після проведення воркшопів в Бердянську буде організована команда, яка розроблятиме конкурсний проект. А проекти-переможці гарантовано будуть реалізовані та отримають фінансову винагороду.
В результаті командної роботи активісти в липні 2016 року організують і проведуть у Бердянську культурно-просвітницький інтерактивний фестиваль для всієї родини, головним месеждем якого цього року є такі слова «Люди змінюють людей». Головною метою цього фестивалю є активізація локальної, урбаністичної громади міста та пробудження громадської діяльності, об'єднуючи міських активістів, навчаючи та мотивуючи їх до нових власних проектів.
Катерина Петровська,
доцент кафедри соціальної педагогіки
На фото: робочі моменти воркшопів