Вже доброю традицією стало проведення у межах «Тижня педагогіки» студентських педагогічних читань. Цього року вони присвячені історії початкової школи. Модераторами організації заходу виступили викладачі кафедри педагогіки – доценти О. В. Голуб та І. А. Барбашова. Метою цього заходу стало сприяння розширенню педагогічного світогляду, стимулювання самостійного пошуку студентів в галузі історико-педагогічних знань, поєднання педагогічного краєзнавства з історією початкової школи, що сприятиме підготовки вчителя початкової школи як знавця історії пам’яті і охоронця духу народного.
Магістранти 11 групи факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв ознайомили першокурсників із золотим фондом педагогічної спадщини минулого та презентували свої історико-педагогічні розвідки в галузі початкової освіти, а саме: Новік Аліна та Сігаєва Катерина «Ян Амос Коменський» – основоположник теорії та практики початкової освіти», Голенко Альона та Єрьоміна Тетяна «Костянтин Дмитрович Ушинський – основоположник народної школи», Париловська Віра та Кривцун Надія «Сторінками педагогічної творчості Миколи Олександровича Корфа», Мохій Юлія та Геманова Марина «В. Сухомлинський – історія одного життя», Чекушкіна Світлана та Литвиненко Анастасія «Гуманістично-зорієнтований підхід до навчання Шалви Олександровича Амонашвілі», Андріяшина Віра та Філіп’єва Діана «Микола Самійлович Вашуленко – фундатор сучасного українського букваря».
Приємно відзначити, що магістранти досліджували не тільки біографії видатних педагогів, але й докладно розглянули творчий внесок кожного з них у розвиток початкової освіти: центральні педагогічні ідеї, підручники для початкової школи, роль вчителя у вихованні молодших школярів.
«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)