День Білої квітки

Щорічно, 24-го березня в усіх країнах світу відзначають  День боротьби з туберкульозом. Саме в цей день у 1882 році відомий німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї  хвороби.  Емблемою Дня боротьби з туберкульозом є ромашка, яка символізує здорове дихання. Вважається, що ідея використання цієї білої квітки в якості символу виникла тоді, коли наприкінці 19 століття у Женеві вперше на вулиці вийшли молоді хлопці й дівчата зі щитами, всипаними квітами білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз.
   У нашому університеті, як і в усій країні, до цієї дати проводяться заходи, які мають на меті підвищення поінформованості  населення про глобальну епідемію цієї хвороби і зусилля по її ліквідації. Так, зокрема, 23 березня, студенти факультету психолого-педагогічної освіти і мистецтв, які навчаються за спеціальностями «Музичне мистецтво» і «Хореографія» зібрались у малій актовій залі на виховну годину,  що пройшла під девізом: «Зупинимо туберкульоз в Україні».
   Цікаву і змістовну інформацію, яка супроводжувалась слайдами та відеоматеріалами, підготували студентки 23-а групи Ірина Петренко та Аліна Макаренко.  Присутні змогли ознайомитись з історією відкриття збудника туберкульозу, важливими віхами професійної діяльності Роберта Коха, методами боротьби і профілактики цієї небезпечної хвороби.
   Рекомендована на сьогоднішній день стратегія боротьби з туберкульозом (DOTS) передбачає такі основні принципи: політичну підтримку; діагностику методом мікроскопії; надійну поставку ліків; контроль за лікуванням та регулярну оцінку результатів. Така стратегія дозволяє виявляти і лікувати хворих, небезпечних для оточуючих. Впровадження DOTS – це спасіння для багатьох людей від смерті, хвороби і страждання.

kosenko_p00017 kosenko_p00018

kosenko_p00019 kosenko_p00020

kosenko_p00021 Емблема

Павло Косенко,

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, куратор 23-а групи ФППОМ

Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print