10 листопада 2021 року відбулася ХІІI Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Хореографічна культура – мистецькі виміри», організована Львівським національним університетом імені Івана Франка.
У конференції взяли участь студенти-хореографи різних ЗВО України, такі як Львівський національний університет імені Івана Франка, Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича, Київський університет імені Бориса Грінченка та ін.
Від Бердянського державного педагогічного університету виступали здобувачі першого рівня вищої освіти 3 курсу спеціальності «Хореографія», які представили доповіді на теми «Інноваційні підходи до роботи керівника хореографічного колективу з батьками» (Софія Самойлова), «Пошуки ефективних форм роботи керівника хореографічного колективу з батьками здобувачів позашкільної освіти» (Ксенія Марфіян). Доповіді були підготовлені в процесі вивчення освітньої компоненти обов’язкового циклу дисциплін «Теорія і методика роботи з хореографічним колективом» (викладач – Олена Мартиненко).
Позитивним моментом було те, що конференцію вели студенти, які виконували роль модераторів і активно залучали слухачів для обговорення тем, пропонували формулювати питання та координували хід конференції.
У другій половині конференції відбулися два майстер-класи від студентів Львівського національного університету. На першому – студенти першого рівня вищої освіти Львівського національного університету 4 курсу Петро Гладій та Надія Мурафа розкривали унікальність та самобутність закарпатського танцювального фольклору на основі танцю «Гуляння на весіллі» (хореографія заслуженого артиста України, художнього керівника народного ансамблю танцю «Карпати» Василя Івановича Семена). Були продемонстровані та вивчені базові рухи закарпатського танцю, як у парах, так і для індивідуального виконання. Завершенням майстер-класу став показ здобувачами освіти ЛНУ їх варіанту танцю «Гуляння на весіллі». Для здобувачів освіти 3 курсу ця тема була цікавою та інформативною, адже саме в цьому семестрі в рамках вивчення дисципліни «Мистецтво балетмейстера» під час звітності вони мають продемонструвати самостійно створену композицію українського народно-сценічного танцю.
Другий майстер-клас проводила здобувачка першого рівня вищої освіти Львівського національного університету 2 курсу Катерина Лопахтіна, яка презентувала вивчення розгорнутої танцювальної комбінації в стилі джаз фанк, насиченої цікавими рухами та несподіваними рішеннями. У подальшому її можна видозмінювати та впроваджувати у заняття із сучасної хореографії або використовувати вивчені рухи у постановці танцювальних номерів.
Досвід участі в конференції, на якій панувала дружня атмосфера спілкування між майбутніми фахівцями хореографічної галузі, обмін науковою інформацією, набуття нових знань, розширення танцювального досвіду залишили позитивне враження і довели, що в спілкуванні нема має обмежень і кордонів, головне – це бажання бути відкритим і прагнути до професійного самовдосконалення.
Здобувачі 3 курсу
спеціальності «Хореографія»