Хореографи приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

У вівторок, 9 листопада, відзначався День української писемності та мови. Як відомо, свято запроваджене указом президента від 1997 року на честь Нестора Літописця.

Традиційно у цей день провели загальнонаціональний диктант, який проходить 21 рік поспіль. Цьогоріч долучилися викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін та студенти спеціальності «Хореографія»

Текст завжди унікальний,  його розробляють спеціально, у середньому це 100–120 слів. Цього року диктант називався «Слідом за пам’яттю» та розповідав про дитячі спогади та осінній парк.

У прямому ефірі на «UA: Перший» диктант читав письменник, автор тексту Юрій Андрухович. До методичної роботи над радіодиктантом долучилася і Лариса Масенко – українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.

         Разом з тим виникали і деякі труднощі при написанні радіодиктанту. Хочемо зауважити, що, як і минулоріч, темп читця був надто швидким. Можливо, це враження пов’язано з тим, що руки вже звикли до гаджетів.

Загальні враження від диктанту залишилися приємними, бо текст, хоч і складний, але справді цікавий і поетичний!

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print