Наноарт «Мак пам’яті» прікрасив щорічний календар A.J. Drexel Nanomaterials Institute

Інститут наноматеріалів Е. Дж. Дрекселя зосереджує свої дослідження на на фундаментальних і прикладних аспектах синтезу, характеристики та застосування вуглецевих наноматеріалів (графену, нанотрубок, наноалмазу та нанопористого вуглецю) і 2D карбідів і нітридів перехідних металів (MXenes).

У межах програми популяризації досягнень нанонауки професором університету Бабаком Анасорі було засновано конкурс науковіх зображень NanoArtography. Щороку дослідники з понад 20 різних країн надсилають зображення своїх досліджень, щоб проілюструвати те, що вони вивчають, і продемонструвати його красу.
До нового року Інститут наноматеріалів Е. Дж. Дрекселя готує унікальний календар, який прикрашають найкращі зображення конкурсу.
Цього року до к DNI 2023 календаря було включено Наноарт «Мак пам’яті» авторів Яни Сичікової та Сергія Ковачова.
Як зазначають автори роботи, червоний мак, мак пам’яті – це символ жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Сьогодні для України цей символ набуває нових почуттів, нових відтінків. Адже з російським вторгненням майже в кожну українську родину прийшла біда. Тепер ми згадуємо не лише дідусів, які загинули під час Другої світової війни, ми згадуємо близьких та друзів, які погибають зараз заради нашої свободи, заради вільної України.
Синтез наноструктур було проведено в Бердянському державному педагогічному університеті. Зображення зроблено в рамках проекту «Наноарт. Новий символізм науки». Проєкт реалізовується за підтримки Фонду стійкості для українських митців програми Artists at Risk Connection від PEN America.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print