З 30 червня по 6 липня студенти БДПУ разом із викладачами Ганною Александровою, Мариною Нестеренко, Крістіною Петрик, Ольгою Качеровою відпочивали в літньому таборі НПП «Синевир». Різноманітні екскурсії, походи в гори, майстер-класи і тренінги об’єднали колектив педагогів і здобувачів та подарували незабутні емоції. В день приїзду начальниця відділу соціально-гуманітарної та виховної роботи Юлія Полівода провела ігри на знайомство і розповіла присутнім про програму літнього відпочинку. Після обіду всі бажаючі вирушили на прогулянку в ліс. Доторкнулися до навколишньої краси, побачили синюка закарпатського, скуштували лісової чорниці, попили джерельної води. Вже першого дня зрозуміли, що сумувати не доведеться і що все найцікавіше попереду.
У понеділок наша група у складі 24 студентів і викладачів та 30 вчителів і школярів Петропавлівського ліцею відвідала музей архітектури і побуту «Старе село» в Колочаві, де познайомилися з побутом, культурою, традиціями та історією села. До слова, Колочава – це найдовше село в Закарпатській області, а музей знаходився на іншому від нас боці. Тож йшли ми нашою великою групою пішки майже годину. Цікава і насичена екскурсія. Колочава поєднала в собі культуру і побут гуцулів, бойків, лемків, угорців, румунів, німців, євреїв, чехів і словаків. Дізналися про місцеві ремесла, освіту, культуру і відпочинок.
Після обіду викладачки Марина Нестеренко та Крістіна Петрик провели тренінги з елементами STEM-підходу для налагодження командної взаємодії та навиок науково-технічної творчості. Під час вправ ми встигли побудувати вежі з паперу і створити своїми руками різного роду амулети. Жоден вечір не проходив без настільних ігор і чаювання в затишних альтанках на території бази.
Третій день відпочинку був пов’язаний з екскурсійною програмою національного природничого комплексу «Синевир». Завдяки підписаному між БДПУ в особі ректора Ігоря Богданова і НПП «Синевир» в особі директора Миколи Дербака договору про співпрацю у сфері науково-дослідної, еколого-освітньої, навчально-методичної, організаційної, культурної та іншої діяльності в межах освітнього процесу здобувачі мали можливість відвідати комплекс безкоштовно. Дякуємо очільникам обох установ за надану можливість!
На території музею переглянули відеоролик про озеро Синевир, а також фільм про складну і небезпечну працю бакшарів, які по закарпатським річкам декілька століть переправляли деревину. Відвідали історико-краєзнавчий музей Синевиру, побували на «Лінії Арпади» – військово-оборонній системі німецької армії та її союзників часів Другої світової війни. Велике враження на нас справив Центр реабілітації бурого ведмедя і, звичайно, екскурсія на мальовниче озеро Синевир з його легендами і загадками. Насичена програма, смачні бограч і банош, сувеніри і карпатскі чаї – усе це створило незабутню атмосферу відпочинку.
У середу піднялися канатною дорогою на гору Маковиця, зробили фото на Синевирському перевалі на фоні вражаючих і незабутніх гірських панорам, а після обіду доцентки Марина Нестеренко і Крістіна Петрик провели цікавий тренінг з робототехніки (набори Lego Education WeDo 2.0 закуплені в межах проєкту «Інтегрований підхід до професійної підготовки STEM-орієнтованих педагогів: синергія наукоємних і цифрових технологій»). Цього ж дня викладачка Ольга Качерова провела майстер-клас, на якому малювали кавою та розгадували загадкові і символічні картини сучасного українського художника Олега Шупляка.
Четвер – день краси та екстриму. Розпочався з походу на Вільшанське водосховище з його неймовірними краєвидами. Мальовниче водосховище розкинулося на річці Теребля, а поміж лісистими горами переливається смарагдом вода, відбиваючи навколишню красу. Після обіду вирушили кататися на квадроциклах і конях Синевірським перевалом. Для багатьох це був найяскравіший день відпочинку.
Одним із вражаючих днів була п’ятниця. Цього дня підкорили гору Стримба. Вирушили в гори о 9.30, а повернулися на базу о 19.00. Щиро дякуємо нашому провіднику Федору Михайловичу за терпіння, витримку і відкриття неймовірних краєвидів. Підкорили 1719 метрів! Було дуже складно, але воно того варто!
Субота – день від’їзду. Ранок розпочався з фотосесії на фоні місцевих краєвидів. А дорогою на вокзал встигли заїхати на водоспад Шипіт – найвеличніший водоспад Закарпаття.
Після чого – прощання на вокзалі, обійми і плани на майбутній відпочинок.
Щиро дякуємо ректору БДПУ Ігорю Богданову за можливість відпочити на мальовничому Закарпатті! Це був не просто літній табір, а можливість побачити колег, студентів, познайомитися, поділитися емоціями, знайти нових друзів!
Велика дяка директору Наукової бази «Синевир» Дербаку Анатолію Юрійовичу за гостинність!
Окрема дяка викладачкам факультету психолого-педагогічної освіти і мистецтв Крістіні Петрик, Марині Нестеренко та Ользі Качеровій за майстер-класи, тренінги і чудову компанію!
Дякую начальниці відділу соціально-гуманітарної та виховної роботи Юлії Поліводі!
Щира дяка за прекрасну компанію директорці Петропавлівського ліцею Юлії Скрипник та її педагогам і учням!
Сподіваємося, що обов’язково повернемося і підкоримо ще не одну вершину!
Ганна Александрова