Сьогодні, коли суспільство стикається з численними викликами – від соціальної нерівності до гуманітарних криз, – важливість волонтерства як потужного інструменту допомоги та підтримки не можна переоцінити. З огляду на це, діяльність Школи волонтерів при кафедрі соціальної роботи та інклюзивної освіти є своєчасною та необхідною ініціативою.
Головною метою Школи волонтерів є підготовка молодих лідерів, які вміють організовувати та підтримувати соціальні ініціативи, бути опорою для тих, хто цього потребує. Школа сприяє створенню середовища, де кожен охочий може отримати знання, навички та досвід, необхідні для ефективної волонтерської діяльності. Модераторами та тренерами Школи є викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та запрошені спікери з різних галузей. Цього року до навчання у Школі долучилися здобувачі вищої освіти різних факультетів та спеціальностей.
У межах заходу відбулося знайомство учасників та учасниць Школи, обмін власним досвідом у цій галузі, визначено правила взаємодії у групі, презентовано програму навчання, яка включає тренінги, майстер-класи та участь у реальних волонтерських проєктах.
Навчання в Школі охоплює широкий спектр тем: «Основи волонтерства»; «Ефективна комунікація: робота в команді, побудова взаєморозуміння»; «Соціальні проєкти: планування, реалізація, оцінка результатів»; «Лідерство та організація: як стати лідером волонтерського руху» і ще багато чого цікавого…
Школа волонтерів – це більше, ніж навчання, це крок до активного та свідомого життя. Волонтерство відкриває нові горизонти, формує відчуття єдності та дарує впевненість у тому, що кожна дія має значення.
Розвиток лідерських якостей студентів /студенток відбувається на виконання цілей сталого розвитку (ціль 10. Скорочення нерівності ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку)
За матеріалами