"Сучасна жінка очима українських постмодерністів" – під такою назвою 18 березня ц. р. на базі Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ відбулися своєрідні посиденьки в літературній кав'ярні, учасники яких зосередили свою увагу на образі жінки, який є наскрізним у творчості письменників, музикантів, культурних діячів. Вiдомо, що в Украïнi завжди панував культ Жiнки. Мати, Кохана, Берегиня роду й споконвiчних традицiй – таким постає образ жiнки зi сторінок письменникiв-класикiв. А якою бачать жiнку сучасні українські письменники постмодерністи? На це питання відповідь дали учасники літературного вечора.
Доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури та компаративістики Ніна Анісімова разом із своєю творчою групою – студентами 4-6 курсів організувала тепле свято весни. Куратору разом із вихованцями вдалося не тільки акцентувати увагу присутніх на творчості таких сучасних поетів, як Сергій Жадан, Оксана Забужко, Віктор Неборак та Костянтин Москалець, а й згуртувати майбутніх філологів для презентації власних талантів (див світлини).
Під час заходу студенти Сергій Абрамович, Таїсія Бакай, Юлія Кондратенко, Денис Кондратьєв, Леонід Марков, Вікторія Назаренко, Ольга Приземіна, Євгенія Сєрих продемонстрували уміння декламувати поезії сучасних поетів, інсценувати уривки з романів українських письменників-постмодерністів. Значне зацікавлення філологів ходом сценарію літературної кав’ярні підтримувалося й акцентуванням творчих тандемів сучасних поетів із такими музичними гуртами, як «Собаки в Космосі», «Мертвий Півень», «Плач Єремії», «Сестри Тельнюк». Учасникам цього по-справжньому теплого весняного дійства вдалося переконливо довести, що в світі Жінкою охоплюється все – від найменших дрібниць до найтонших нюансів. Наше життя прекрасне, бо саме життя – це диво. І кому ж як не жінці нести в наше життя цей божественний вогонь любові – щодня, щомиті і в усьому.
"Ти – жінка! Пам'ятайте всюди!
І як би там не склалось майбуття,
А справжня жінка завжди в шані буде,
Бо жінка – це і є творець життя!.."
Леонід Марков,
студент 51-ї групи ІФСК
Світлини з архіву кафедри