Аутизм не вирок на все життя!

8-9 листопада в м. Києві відбулася І Міжнародна практична конференція з аутизму, організована Фондом «Дитина з майбутнім». У конфернції взяла участь доцент кафедри прикладної психології та логопедії Євгенія Линдіна.

Багато цікавої, корисної, науково обґрунтованої інформації було отримано від спікерів конференції, серед яких були не тільки всесвітньо відомі психіатри, ерготерапевти, а й самі аутисти.

Спікер д-р Стівен Шор, професор з освіти людей з особливостями розвитку Адельфійського ун-ту (США ) розповів, як аутисти сприймають світ, як краще побудувати спілкування з ними, як вони відчувають емоції, стикаються з сенсорними складнощами, запам’ятовують, віддзеркалюють друзів і близьких, як долають агресивність та потребують підтримку членів родини. Були підняті найважливіші питання безпеки, працевлаштування, стосунків у школі, садочку, на вулиці, встановлення кордонів тощо.

Практичними розробками поділилися спеціалісти з ерготерапіі, реабілітологи (проблема координації, розвиток психомоторних навичок), фізіологи з Туреччини, лікарі-неврологи, психіатр І. Марцинковський, композитор Є. Хмара, логопеди, психологи, батьки та декілька поколінь людей з аутизмом.

Весь захід ще раз підтвердив, що аутизм не вирок на все життя! Постійна праця над собою сприяє соціалізації та є запорукою великих досягнень.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print