БЕРДЯНСЬКЕ СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО ТАНЦЮ,

АБО ФЛЕШ-МОБ ПО-УНІВЕРСИТЕТСЬКИ

24 травня на Приморські площі Бердянська студенти БДПУ влаштували флеш-моб «Молодь за культурне відродження нації, молодь за майбутнє України!» в рамках Днів науки, що завершуються в виші.

Перед тим, як розпочалося дійство й молодь у різнобарвних костюмах заполонила Приморську площу, завідувач відділу хореографії БДПУ, канд. пед. наук, доц. Олена Мартиненко поділилася з читачами «Університетського Слова» особливостями проведення заходу: «Організаторами флеш-мобу вже другий рік поспіль виступає відділ хореографії кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання. Цьогоріч молодь, що навчається в інститутах, на факультетах та в коледжі БДПУ, тренували студенти різних курсів Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв, які мають балетмейстерські навички й вміють керувати великою кількістю людей. Ми запланували проведення конкурсу, до якого готувалися всього лише протягом двох тижнів, через велику кількість вихідних днів на травневі свята. Кожна з команд буде представляти окремий регіон України із специфічними, властивими лише йому, танцями. Завдяки флеш-мобу ми намагаємося долучити до національної культури як студентів БДПУ, так і мешканців Бердянська, адже кожен українець повинен знати елементи національного танцю. Завершиться наш захід загально університетським гопаком».

Як зазначила Олена Мартиненко, у журі немає людей упереджених, які мають безпосереднє відношення до якогось окремого інституту чи факультету, тому голосування буде чесним і справедливим. Цього року суддями були: ректор БДПУ, доктор філол. наук, проф. Вікторія Зарва, Заслужений артист України Олег Григор’єв, директор Запорізького муніципального театру танцю Лариса Нєвєрова та голова профкому БДПУ, канд. пед. наук. доц. Віталій Лола.

Під запальні гасла ведучих зі сцени, розпочалося Бердянське свято українського танцю. Поздоровила всіх присутніх Вікторія Зарва: «Вітаю найкращих студентів Бердянського державного педагогічного університету. Я пишаюся вами і вірю, що переможе найсильніший!». Першими виступили Інститут фізико-математичної і технологічної освіти та Економіко-гуманітарний коледж і далі все замигтіло різними кольорами, закрутилося – разом з учасниками танцювала вся Приморська площа.

Костянтин Рєзнік, викладач кафедри хореографії зазначив: «Цього року ми вирішили згуртувати молодь БДПУ та ознайомити мешканців нашого міста з різними регіонами України і з народними танцями. Завдяки флеш-мобу, ми хочемо утвердити думку, що український танок – один із цікавий і захопливий вид мистецтва». Не дивлячись на те, що учасники танцювального марафону не мають безпосереднього відношення до хореографії, за словами Костянтина Рєзніка, труднощів у викладанні танцювальної майстерності студентам не було: «Немає нічого неможливого!» і додав, жартуючи: «Ми навіть ніколи не хворіємо!». Ми поцікавилися у перехожих, які завітали на свято, що вони думають з приводу флеш-мобу. Однією з глядачів виявилася студентка Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти Галина Гордієнко: «Дуже гарне дійство, яке відбувається не в перший раз, мені подобаються подібні заходи». Спробувати взяти участь і «примірити» на себе роль безпосереднього учасника флеш-мобу, респондентка відмовилась, обумовлюючи тим, що підготовка потребує великих фізичних затрат і займає велику кількість часу, що може зашкодити освіті: «У кінці навчального року складно поєднувати репетиції танців із складанням сесії». Танцівниця, учасниця сьогоднішнього свята, студентка 3 курсу Інституту філології та соціальних комунікацій Кристина Алієва, після захопливого виступу під назвою «Подоляночка», підтвердила думку Галини Гордієнко і зазначила, що «суміщати тренування з навчанням було складно. Кожного дня до виступу ми щось змінювали на репетиціях, навіть за 2 години до початку, ми додали нові елементи до танцю, але сподіваюсь, що виступили «на ура»!»

…Вже відтанцювали гопак, а це значить, що прийшов час нагородити найвправніших та найзавзятіших учасників конкурсу. Ведучі запросили до слова ректора Вікторію Зарву, яка сказала, що всі колективи надзвичайно сподобались і виділити переможців було складно, та все-таки першість отримали студенти факультету фізичного виховання та Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв. Редакція газети «Університетське Слово» приєднується до привітань і зичить студентам та їх наставникам натхнення у подальшій мистецькій діяльності!

Ксенія Задворна,

кореспондент «Університетського Слова»

На світлинах: танцювальні завершальні акорди цьогорічних Днів науки в БДПУ

Світлини Олександра Степаненка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print