Болгари в Таврії: історія та сучасність

Те, що Болгарія дала світові, є вічним – писемність. Саме тому болгарських просвітителів святих братів Кирила і Мефодія вважають покровителями Європи. І саме тому болгаристи Бердянська щороку з великою пошаною відзначають День словʼянської писемності та культури. Цього року цій події було приурочено три заходи, що є символічним, як Свята Трійця.

23 травня ц. р. студенти-філологи БДПУ відвідали краєзнавчий музей міста, де було проведено урочистий захід, присвячений 100-річчю українського болгариста, літературознавця, перекладача творів болгарських письменників українською мовою, викладача Львівського державного університету ім. Івана Франка М. Д. Малярчука. Наукові співробітники музею під керівництвом директора Л. Ф. Ноздріної підготували пізнавальну лекцію та цікаву презентацію про життя і творчий шлях нашого відомого земляка, який є уродженцем села Андрівка Бердянського повіту. Доцент Світлана Корнієнко ознайомила присутніх учнів, студентів, гостей з науковою дисертацією М. Д. Малярчука «Іван Франко та болгарська література», яка була захищена в 1963 році у Софійському університеті ім. Св. Климента Охридського.

24 травня 2018 року в День словʼянської писемності і культури в селі Андрівка було відкрито меморіальну дошку, присвячену М. Д. Малярчуку. Подія була урочистою і зворушливою. На заході були присутні учні та вчителі школи, представники районного відділу освіти, місцевої влади. У цей же день було проведено профорієнтаційну роботу з учнями 10-11 класів Андрівської ЗОШ.

25-26 травня на базі факультету філології та соціальних комунікацій університету та за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства освіти і науки Болгарії, факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету, факультету гуманітарних наук Шуменського університету ім. Єпископа Костянтина Преславського, Культурно-інформаційного центру болгаристики «Кирилиця», студентського болгарського товариства «Таврія» відбувся VII-й Міжнародний науково-методичний семінар з болгарської мови, літератури, культури та історії (модератори – доценти кафедри української мови та славістики Світлана Корнієнко та Оксана Червенко).

У семінарі взяли участь студенти, магістранти, аспіранти, вчителі, викладачі (доктори наук, професори) таких закладів освіти і науки: Університет ім. Коменського в Братиславі, Пряшівський університет у Прешові, Інститут болгарської мови ім. проф. Любомира Андрейчина Болгарської академії наук, Інститут етнології та фольклористики з Етнографським музеєм Болгарської академії наук, Інститут дослідження населення та людини Болгарської академії наук, Софійський університет імені Святого Климента Охридського, Шуменський університет імені Єпископа Костянтина Преславського, Пловдивський університет імені Паїсія Хилендарського, Університет харчових технологій м. Пловдив, Аграрний університет м. Пловдив, Технічний університет м. Габрово, Американський коледж «Аркус», м. Велико Тирново, Регіональний історичний музей  м. Ямбол, VII Загальноосвітня  школа імені  Найдена Герова м. Варна, Інститут мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. М. Т. Рильського, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Херсонський державний університет.

У рамках семінару 25 травня ц. р. о 14.00 в Компетентісному центрі інклюзивної освіти  відбулися літературно-наукові читання «Творчість Христо Ботева», присвячені видатному болгарському поету, публіцисту, громадському діячеві та національному герою.

1 2

3 4

5 6

 

Марія Кальма,
голова студентського болгарського товариства «Таврія»
Світлини з архіву кафедри  

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print