Бути готовим вчитись все життя

Відмінною особливістю сучасного світу є високий динамізм змін у зовнішньому середовищі. Відбувається стрімке зростання знань в усіх сферах науки, техніки, культури. Об’єктивна ситуація загострила необхідність постійно оновлювати, збагачувати або змінювати отриману раніше підготовку. У сучасному мінливому світі не можливо отримати освіту назавжди, важливо бути готовим учитися все життя.

17457285_404487183257790_7711991340487874945_n

Освіта сучасного українця відбувається як у межах формальної освіти (університети, технікуми, професійно-технічні училища тощо), так і поза ними, тобто в неформальних закладах (центри освіти, різноманітні курси та просвітницькі організації) та загалом протягом життя (інформальна освіта).

 Із метою популяризації неформальної освіти та її взаємодії з формальною 21 березня ц. р. на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проходив ворк-шоп на тему «Неформальна освіта в Україні: доступність і добровільність». Організаторами заходу виступили Міжнародний Центр Неформальної Освіти в партнерстві з Українською асоціацією міст, що навчаються, за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International).

Під час проведення заходу учасників ознайомили з перевагами роботи онлайн платформи неформальної освіти http://learnlifelong.net; надали інформацію щодо практичних інструментів у роботі з цільовою аудиторією –споживачами послуг у сфері неформальної освіти на місцевому рівні; охарактеризували виклики, з якими зустрічаються регіональні провайдери неформальної освіти; обговорили особливості взаємодії формального і неформального секторів освіти.

Бердянський державний педагогічний університет на заході представляв кандидат педагогічних наук, доцент кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти Павло  Буянов (див. світлину).

«Університетське Слово»
(за матеріалами П. Буянова)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print