Чого вчить її Верховна Рада?

(Випускниця БДПУ Вікторія Лутчак
розповіла студентам-журналістам про своє
теперішнє стажування у Верховній Раді України)

До стін рідного університету завітала минулорічна випускниця кафедри соціальних комунікацій Вікторія Лутчак. Після закінчення 5 курсу Вікторія подала заявку на восьмимісячне стажування у Верховній Раді України. Про цю можливість вона дізналась від представника Американського Фонду ім. Катерини Ковшевич Миколи Максимів, який минулої весни прилітав зі Нью-Йорку на зустріч зі бердянськими стипендіатами. Учора вона відвідала свою альма‑матер, щоб розповісти колегам про здобутий досвід.

Як наголосила завідуюча кафедрою соціальних комунікацій Юлія Мельнікова, Вікторія ще за час навчання проявляла себе активною студенткою, яка відповідально виконувала всі поставлені завдання. І справді, сама дівчина розповіла про те, що до столиці України її привела наполеглива праця. Ще під час навчання вона брала участь у різноманітних олімпіадах, займалася науковою діяльністю і, звісно ж, розвивала в собі професійні журналістські якості. Після закінчення університету та успішно завершених відбіркових турів Вікторія пройшла на стажування в Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України. Дівчина стала однією із 101 стажера, до того ж, потрапила до п’ятірки стипендіатів. За словами Вікторії, ця робота є дуже цікавою і корисною, адже є шанс постійно зустрічатися з відомими політичними та громадськими діячами України, провідними вітчизняними та зарубіжними вченими, дипломатами, представниками міжнародних організацій, журналістами, випускниками Програми, які вже досягли значних успіхів. На таких заходах інтерни можуть переймати досвід, отримувати цінні рекомендації та здобувати нові зв’язки та контакти, які можуть згодом допомогти при подальшому працевлаштуванні. Окрім цього, є можливість залишитися працювати в Парламенті. Деякі з випускників стали народними депутатами чи отримали іншу престижну роботу навіть за кордоном. Завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) діє ця Програма, яка надає змогу молоді досягти великих результатів.

Не забула Вікторія подякувати викладачам рідного університету. Вона наголосила, що отримані знання їй дуже допомагають у роботі. Тож дівчина порадила студентам «поглинати всі знання, немов губка та наполегливо працювати задля досягнення власної мети».

Нагадаємо, що окрім Вікторії, студентка 5 курсу Інституту філології та соціальних комунікацій нашого університету Кристина Алієва також проходить стажування у Комітеті з питань науки і освіти.

Щодо самої Програми стажування у Верховній Раді України – вона є частиною проекту, що реалізує громадська організація «Ліга інтернів» за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво». Програма USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа, сприяє становленню підзвітного, відповідального і демократичного представницького органу – Парламенту України. Програма стажування надає молодим громадянам віком до 29 років можливість брати безпосередню участь у законодавчому і нормотворчому процесі – процесі прийняття державних рішень.

Ірина Дєдушева,
студентка-журналістка БДПУ

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Один коментар до “Чого вчить її Верховна Рада?”

  1. Виктория просто умница! Спасибо за то, что поделились с нами.

    Отличная статья, Ирина. Спасибо.

Коментарі закриті.