ДЛЯ ВСІХ ЦІКАВИМ ТИЖДЕНЬ БУВ

Такий довгоочікуваний та багатообіцяючий «Тиждень психології» виправдав усі надії: напередодні Всеукраїнського дня психолога кафедра психології разом з навчальною психолого-консультативною лабораторією підготували низку просвітницьких, навчальних та пізнавальних заходів.

Однією з найважливіших подій тижняї було проведення Всеукраїнських психолого-педагогічних Демиденківських читань. Конференція мала назву «Актуальні проблеми збереження психологічного здоров’я підростаючого покоління», що на сьогодні є чи не найважливішим питанням сучасного суспільства. У своїх виступах гості та викладачі кафедри висвітлили широке коло проблем та шляхів збереження психологічного здоровя всіх учасників навчально-виховного процесу: школярів, студентів, педагогів. Показавши значущість символів, які трапляються в житті та в нашій підсвідомості, майстер-клас «Використання методу символодрами в підготовці фахівців допоміжних професій» провела Світлана Литвиненко – доктор педагогічних наук, професор кафедри практичної психології та психотерапії Рівненського державного гуманітарного університету. Учасники на власні очі побачили, який терапевтичний ефект має візуалізація образів та символів.

А розпочався тиждень психології з експрес діагностики «Твій психологічний портрет», яку проводили співробітники лабораторії Ольга Малихіна та Тетяна Ляхор, а також студенти Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв Марина Богдан, Олена Яковлєва, Максим Тюхта та Артем Воробйов. Запропоновані експрес методики зібрали багато прихильників не лише серед студентів, а й викладачів університету. Про їх актуальність і своєчасність свідчить і той факт, що цікавість виявив професор університету Пуебла (Мексика) Йосип Слишко, який саме був гостем нашого вишу. Із величезним задоволенням він узяв участь у діагностиці та поспілкувався зі студентами.

Старший викладач кафедри психології Ольга Фролова напередодні дня психолога у міській стоматологічній поліклініці провела семінар-практикум «Особливості позитивного іміджу лікаря-стоматолога», під час якого з’ясовано структуру іміджу та визначено основні шляхи його формування.

Завітали до нашого університету в цей святковий тиждень і школярі ЗОШ № 11, перед якими виступила кандидат психологічних наук, доцент, завідувач навчальною психолого-консультативною лабораторією Наталя Жук, запропонувавши пройти профорієнтаційну діагностику. Сподіваємося, що ця зустріч позитивно вплине на формування контингенту абітурієнтів цьогорічної вступної кампанії. Вразили студентів та викладачів і запрошені гості з Рівненських вишів. Свій майстер-клас під назвою «Форми здоров’язберігаючої компетентності засобами візуальних проекцій» провела арт-терапевт Вікторія Назаревич, кандидат психологічних наук, професор психології Рівненського інституту «Україна». Вікторія В’ячеславівна застосовувала методики для визначення рівня психічного здоров’я людини, а також свою відому авторську методику «Горщики». Не менш цікавим виявився майстер-клас під назвою «Лікувальний простір казки як метод збереження психічного здоровя дітей та дорослих», який проводила фахівець з піскової психотерапії та казкотерапії Олена Ставицька, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної психології та психодіагностики. Актуальним та важливим був тренінг «Толерантність як вимога сучасного суспільства», який проводила арт-терапевт, керівник секції фототерапії при Західноукраїнській асоціації арт-психологів та арт-терапевтів Ірина Борейчук. Робоча група, яку склали шкільні практичні психологи та студенти спеціальності «Практична психологія», відпрацьовувала різні вправи на згуртованість колективу, визначення емоційного стану учасників, толерантне ставлення один до одного. Відвідали тренінг студенти, викладачі університету, психологи дитячих садків, шкіл міста, методисти. Присутні на цьому «святі психології» отримали безліч позитивних емоцій та вражень.

Проведення тижня психології – це давня традиція, яку кафедра психології й надалі буде втілювати в життя.

Тетяна Ляхор,

провідний фахівець навчальної психолого-консультативної лабораторії БДПУ

На фото: учасники Всеукраїнських психолого-педагогічних Демиденківських читань

Фото з архіву кафедри та лабораторії


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print