До ювілейного дня народження Світлани Іванівни Кари

Третього листопада святкує ювілей кандидат педагогічних наук, доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Бердянського державного педагогічного університету Світлана Іванівна Кара.

Висококваліфікований педагог, Майстер своєї справи, надзвичайно мудра, виважена, поміркована, залюблена у свою працю, талановита і працьовита дослідниця, чуйна і чесна людина, чарівна жінка, винятково тактовна і розважлива як у професійному, так і в особистому спілкуванні колега, на підтримку якої можна покладатися в найскладніших ситуаціях, красива, скромна, тендітна.

Після роботи в школі, з 2003 року працює в Бердянському державному педагогічному університеті. Весь цей час Світлана Іванівна на високому науково-методичному рівні викладає дисципліни медико-біологічного спрямування. Імпонує її високий професіоналізм, тактовність, людяність, порядність та надзвичайно відповідальне ставлення до роботи. Багаторічна плідна праця доцента С. І. Кари у підготовці майбутніх фахівців відзначена численними нагородами. За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів Світлана Іванівна нагороджена Почесною грамотою Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2012), Подякою МОН України (2015), грамотою Міністерства освіти і науки України (2019).

Наукове життя Світлана Іванівна пов’язала із педагогікою, захистивши дисертацію в жовтні 2012 року, за спеціальністю 13.00.04 – професійна освіта на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук, що стосувалася теми формування професійної компетентності майбутніх учителів у процесі педагогічної практики. Науковиця продовжує активно працювати: її наукові здобутки публікуються у провідних фахових виданнях, схвально сприймаються під час науково-практичних конференцій. За період роботи у Бердянському державному педагогічному університеті Кара С.І. розробила та викладає на високому науково-методичному рівні такі навчальні дисципліни: “Гігієна”, “Медико-біологічні основи фізичного виховання і спорту”, “Теорія здоров’я та здорового способу життя”, “Основи раціонального та оздоровчого харчування”.

Світлана Іванівна бере активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях, зокрема: ХХV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції “Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації” (Переяслав-Хмельницький, 28 квітня 2017 р.), ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Актуальні питання впливу довкілля, фізичного виховання та спорту на здоров’я студентської молоді” (Бердянськ, 13-15 вересня 2017), VІ Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції “Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості” (Слов’янськ, Україна, 21-22 березня 2019); ІV Всеукраїнському з’їзді фахівців із спортивної медицини та лікувальної фізкультури “Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної та реабілітаційної медицини” (Дніпро, 11-12 квітня 2019).

Світлана Іванівна не зупиняється на досягнутому, невпинно росте коло її наукових інтересів. Вона досліджує проблеми професійної підготовки майбутніх вчителів біології, здоров’я людини, фізичного виховання, вивчає сучасні питання педагогічної валеології, організації клінічної практики в системі підготовки майбутніх фахівців із фізичної реабілітації, проблеми формування готовності до самовдосконалення у майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів під час клінічної практики, обґрунтовує складові технології формування здорового способу життя дітей, підлітків, студентської молоді. Світлана Іванівна активно керує науковою роботою студентів, забезпечуючи їх участь у міжнародних наукових конференціях. С. І. Кара є автором понад 100 наукових публікацій, навчальних  посібників, методичних рекомендацій.

Але не тільки наукові та педагогічні здобутки складаються у життєвий шлях Світлани Іванівни. Багатогранність цієї жінки, витонченої натури, вражає – любляча дружина, матуся, бабуся, турботлива донька. Товариська, ввічлива і небайдужа людина, яка є джерелом ідей, що неодмінно притягує однодумців і заряджає їх енергією.

Усі колеги кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації вітають дорогу Світлану Іванівну із ювілеєм! Ви, шановна Світлано Іванівно, прекрасна людина, з відкритою душею і ніжним жіночим серцем. Ви досягли чимало успіхів на науковій та педагогічній ниві! Ми знаємо Вас як талановиту особистість, ініціативного, прогресивного, професійного викладача, відданого справі, працьовитого та наполегливого науковця, який упевнено може пишатися своїм духовним й інтелектуальним потенціалом, успіхами та досягненнями. Горді з того, що маємо змогу працювати і спілкуватись із Вами – мудрим порадником, багатогранною, шляхетною людиною, яка увібрала у собі найкращі людські якості: професіоналізм, ерудицію, чудове почуття гумору, вимогливість у стосунках. Поціновуємо Вашу відданість працювати за покликом душі, за велінням розуму. Щиро вітаємо Вас із ювілеєм! Хай Ваші добрі справи повертаються сторицею, а всі мрії здійснюються! Нехай Ваші рідні тішать Вас своїм здоров’ям та успіхами! Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих звершень!

 

 З повагою
колектив кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації
факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини БДПУ
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print