ЕКСПЕРТ МАЙБУТНЬОГО З БЕРДЯНСЬКА

Ось такий сертифікат-подяку (див. світлину) недавно було надіслано з Ванкуверського університету (Канада) директору Центру гендерних досліджень Бердянського державного педагогічного університету, кандидату філологічних наук Марті Миколаївні Варикаші за значний внесок у канадсько-український проект «Основи інфраструктури геопросторових даних: створення потенціалу в межах українського уряду для підтримки стійкого економічного зросту».

varikashaЦей міжнародний проект розрахований на 5 років і являє собою шість учбових курсів з інфраструктури просторових даних (ІПД), які адаптовано до українського контексту, перекладено українською мовою, і які будуть викладатися канадськими фахівцями. Проект виконуватиметься в межах договору між Ванкуверським університетом (Vancouver Island University) та його партнерами: Оканаганським університетом (Okanagan University), Інститутом географії НАН України та Київським національним університетом.

Мета проекту – підготувати держслужбовців до переходу на цифрову інфраструктуру просторових даних, що дозволить їм ефективніше керувати земельними ресурсами, застосовуючи геоінформаційні технології у кадастрових та моніторингових системах, у навігації, транспорті, обороні та аграрному комплексі. Також перехід на цифрову ІПД надає Україні нові можливості в міжнародному співробітництві, адже Європейським парламентом затверджена програма INSPIRE зі створення у 2005-2013 рр. європейської інфраструктури геопросторових даних, а за сприяння ООН зусиллями європейської спільноти реалізуються проекти Глобального картографування та створення Глобальної інфраструктури просторових даних (GSDI).

Марту Варикашу в травні ц. р. було запрошено, як експерта з гендерних питань, для здійснення гендерного аналізу економічної ситуації в Україні з акцентом на сільськогосподарському секторі, як пріоритетному для даної геоінформаційної системи; розробки та інтегрування гендерно-чутливого підходу в проект до початку його реалізації. Поставлені завдання було успішно виконано у встановлені строки (протягом червня-серпня), власне, й за що Марта Миколаївна була відзначена відповідним сертифікатом.

«Університетське Слово»

На фото: М. М. Варикаша


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print