Фізики БДПУ взяли участь у NAP-2021 – одній з наймасштабніших конференцій України

Вже одинадцять років поспіль проводиться науково-практична конференція NAP «Наноматеріали: застосування та властивості», яку кожен рік відвідують учасники з 40 країн світу. Організатором конференції є Сумський державний університет спільно з партерами з IEEE Magnetics Society, Chicago Chapter (MAG), USA та Silesian University of Technology, Poland. Спонсорами конференції виступили провідні компанії – виробники наукового обладнання, програмного забезпечення для наукових досліджень, центри досліджень наноматеріалів тощо. Серед них: IEEE NTC, IEEE MagSoc, IUPAP, Angstrom Engineering, Anton Paar, ThaTec, Atlant 3D. Містом проведення конференції цього року було вибрано Одесу.

Науковці кафедри фізики Яна Сичікова, Андрій Лазаренко, Сергій Ковачов та в.о. ректора БДПУ Ігор Богданов представили свої дослідження у співавторстві з колегами з Латвії та Казахстану. Упродовж 6 днів з 5 по 10 вересня тривала робота конференції у форматі секцій, постерних доповідей, лекторіїв провідних вчених світу тощо.

Конференція цьогоріч проходила у гібридному форматі – близько 200 учасників відвідали її очно, інші – працювали у реальному часі за допомогою платформи ZOOM.

Яна Сичікова та Сергій Ковачов завдяки участі у держбюджетному проєкті «Теоретико-методичні засади системної фундаменталізації підготовки майбутніх фахівців у галузі наноматеріалознавства до продуктивної професійної діяльності» (керівник – Ігор Богданов) взяли очну участь у конференції, зокрема представили постерні доповіді у секціях «THIN FILMS & COATINGS – SYNTHESIS OF NANOMATERIALS» та «NANOBIOMEDICINE – NANOSENSORS – MISCELLANEOUS TOPICS».

Під час роботи конференції було проведено ряд заходів: «Зустріч експертів», «Жінки в науці та інженерії», «Зустріч професіоналів та молодих вчених» тощо.

Організатори конференції підготували цікаву культурну програму, зокрема відвідування Оперного театру, катакомб тощо. Родзинкою конференції стала йога на пляжі, що проводилася кожного рану до початку роботи за секціями. Це забезпечило високий рівень енергії учасників, що було просто необхідно для такого щільного графіку – упродовж усіх днів з ранку до пізнього вечора працювало по три секції одночасно, щодня були постерні та запрошені доповіді.

Про надвисокий рівень конференції свідчать імена запрошених науковців, які є всесвітньо відомими дослідниками: Лора Х. Грін, Університет штату Флорида, США; Рафаль Сліз, Університет Оулу, Фінляндія; Бетані Дж. Х. Стадлер, Університет Миннесоти, США; Бінгкін Вей, Університет Делавера, США; Маттео Б. Лоді, Університет Кальярі, Італія; Марта Вала, Силезький технологічний університет, Польща тощо.

Особливий гість – Юрій Гогоці, Університет Дрекселя, США, український і американський науковець в галузі хімії, матеріалознавства та нанотехнологій, який був запрошений головами оргкомітету Олександром Погребняком (Україна) та Валентином Новосадом (США). Юрій Гогоці є лауреатом цитування в галузі фізики за версією Web of Science/Clarivate – вважався одним із претендентів на Нобелівську премію. Тож для кожного науковця велика честь мати змогу спілкуватися з найвидатнішим вченим і слухати його неперевершені лекції наживо!

А ми вітаємо учасників конференції та бажаємо їм подальших наукових здобутків.

Колектив кафедри фізики та методики навчання фізики БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print