«Коли в нас заведуться мариністи?»: творча зустріч з Антоном Санченком

26 вересня у рамках Міжнародної наукової конференції «Усі ріки течуть у море», що проводилася кафедрою української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, у конференц-залі першого корпусу БДПУ відбулася творча зустріч з Антоном Санченком, українським письменником-мариністом.

У формі лекції гість розповів про своїх англійських, американських, французьких та українських колег. Оповідь розпочав з батька реалізму та журналізму – Даніеля Дефо. Продовжив про морського офіцера, найпопулярнішого свого часу автора Америки – Джеймса Фенімора Купера. Згадав і про інших: сина наполеонівського генерала – Віктора Гюго та найцитованішого письменника ХХ сторіччя – Германа Мелвілла. Зупинився на специфіці морської проблематики творів Жуля Верна, Роберта Стівенсона, Джека Лондона, Джозефа Конрада, Миколи Трублаїні, Леоніда Тендюка.

Лектор поділився з аудиторією цікавими фактами про першого навколосвітнього українського мореплавця Юрія Лисянського, на честь якого 2018 року було вперше проведено «Мателот» – конкурс української морської прози. Користуючись нагодою, Антон Санченко запросив присутніх узяти участь у другому сезоні, який стартує 10 жовтня. Роботи перевіряє кваліфіковане журі, до складу якого входять лише професійні моряки.

 

Тетяна Волканова, студентка 2ж групи
Світлини Дар’ї Демченко.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print