«Майстерня професійного зростання»

  Досвід освітньої діяльності закладів вищої освіти переконує, що ефективно вирішувати питання підготовки майбутніх фахівців можна лише за активної участі у цьому процесі викладачів, тобто  їх самовдосконалення.

Професійне самовдосконалення – свідомий, цілеспрямований процес підвищення рівня власної професійної компетенції і розвитку професійно значущих якостей відповідно до соціальних вимог, умов професійної діяльності і власної програми розвитку. Основним змістом самоосвіти є вдосконалення наявних у викладача знань, умінь і навичок з метою досягнення бажаного рівня професійної компетенції.

26 жовтня ц.р. викладачі кафедри дошкільної освіти Леся Мороз-Рекотова та Юлія Семеняко взяли активну участь у семінарі «Ігри для інтелектуального розвитку дитини» (м. Київ). Організатором заходу стала Академія талановитих керівників. Учасників заходу гостинно об’єднала альтернативна школа IndeVersal. Семінар став майданчиком для активного спілкування, обміну ідеями, досвідом, знаннями фахівців-дошкільників, які небайдужі до змін в освітній сфері України.

Метою заходу було популяризація сучасних педагогічних ідей та передового досвіду в сфері освітніх послуг, формування в учасників заходів прагнення до педагогічної творчості і самореалізації.

Програма заходу передбачала ознайомлення учасників семінару зі способами тренування пам’яті, уваги, уяви, логічного мислення, спритності та швидкості реакції у дітей дошкільного віку. Спікер Марина Житник, педагог із 25-річним стажем, продемонструвала цікаві ігри, які спровокують немовленнєвих дітей до перших слів, а також прийоми для постановки та автоматизації звуків, веселої артикуляційної та дихальної гімнастики.

Також, учасники семінару разом грали у веселі рухливі ігри, які розвивають не тільки тіло, а й інтелект дитини, впливаючи на психічні процеси та мовлення; освоювали цікаві ритмічні, нейрогімнастичні, міогімнастичні, артикуляційні вправи, а також порадували себе масажем і самомасажем.

По закінченню заходу Леся Мороз-Рекотова відзначила, що отримала не тільки гарний настрій, натхнення, а і «їжу для розуму», цікаві рішення та корисні знайомства. Юлія Семеняко наголосила на тому, що організація заходів подібного характеру – це можливість «TAKE YOUR IDEA» – почерпнути для себе нові ідеї, зарядитися натхненням від експертів та інших учасників заходів.

Академія талановитих керівників – унікальна платформа, яка об’єднує експертів, педагогів, батьків і розкриває питання, що стосуються інновацій у сфері дошкільної освіти. Заходи подібного формату є важливими для професійного вдосконалення науковців, що сприяє обміну досвідом, опанування новими методиками і технологіями в організації освітнього процесу, знакомству і спілкуванню з фахівцями в галузі дошкільної освіти, педагогіки, а найголовніше сприяють об’єднанню зусиль усіх небайдужих професіоналів, зацікавлених у розвитку своєї фахової майстерності.

 

Юлія Семеняко
старший викладач кафедри дошкільної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print