Міжнародна наукова конференція в гібридному форматі

Уже четвертий рік проводиться у Вищій технічній школі в Катовіце (Польща) Міжнародна наукова конференція «Інформаційні та інноваційні технології в XXI столітті», співорганізатором якої є Бердянський державний педагогічний університет.

Перша та друга конференції (2018, 2019 рр.) проводилися в очному форматі, коли викладачі та студенти БДПУ приїжджали до ВШТ – вишу-партнеру нашого університету – та безпосередньо брали участь у роботі конференції. Третя конференція – в 2020 році – відбулася дистанційно. У 2021 році формат проведення конференції зазнав чергових змін: її провели в гібридній формі. Частина учасників конференції були присутніми в Залі Сенату ВТШ, в якій відбулося 23 вересня пленарне засідання. Інші учасники долучилися роботи конференції через платформу Google Meet.

Модератор конференції: Назар Добош – к.е.н., доцент Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка».

З теплими словами привітання до учасників конференції виступили: ректор Вищої школи технічної в Катовіце, проф. Александер Остенда; завідувачка кафедри теорії і методики фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, к.пед.н. Ольга Шевченко (м. Кропивницький); доцент кафедри загальної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», к. психол.н., Ірина Остополець (м. Слов’янськ Донецької області). Всі доповідачі підкреслили важливість і своєчасність означеного наукового заходу, його масштабність, наукову і практичну спрямованість.

Великого резонансу викликало обговорення актуальних проблем розробки і застосування інформаційних та інноваційних технологій у різних галузях науки і техніки, сфер життєдіяльності людей.

Виступ ректора Вищої технічної школи А. Остенди був присвячений проблемам реалізації дистанційного навчання у польських вищих навчальних закладах, зокрема, у Вищій технічній школі в Катовіце. Він розказав про онлайн-платформи і цифрові інструменти, які застосовуються в процесі едукації, проаналізував переваги і недоліки дистанційної форми навчання.

Викладачі українських і європейських вишів обговорили проблеми впровадження новітніх технологій навчання, раціонального і доцільного використання цифрових інструментів.

Цікавою була доповідь на тему «Дигіталізація соціального життя і трансформація вищої освіти», яку представив професор Ригор Мінянков (Європейський гуманітарний університет, Литва). У жвавому обговоренні прогнозів трансформацій у сфері університетської освіти взяли участь і економісти, і психологи, і педагоги.

Результати власного досвіду застосування інноваційних технологій у роботі Державної міграційної служби України представила Тетяна Димитрієва, яка суміщає роботу у цій системі і навчання у Державному університеті «Одеська політехніка».

Про новації регулювання страхового ринку в Україні розказали фахівці з Національного університету «Львівська політехніка» Павло Гориславець і Назар Добош.

Підсумки щодо виступів доповідачів під час пленарного засідання підвів ректор польського вишу Александер Остенда. Він коротко розказав про перспективні напрями діяльності і основні здобутки Вищої школи технічної за минулий рік, запросив до співпраці і проведення спільних наукових досліджень і публікацій наукових статей у колективних монографіях, які видаються академічним видавництвом WST, та у науковому міждисциплінарному журналі «Zeszyty Naukowe». На завершення роботи пленарного засідання член організаційного комітету конференції професор WST, к.е.н., доц. Тетяна Несторенко розповіла про подальші проєкти, реалізація яких запланована в рамках співробітництва польського, словацького, українських вишів та організацій – співзасновників та співорганізаторів конференції.

Науковці охоче спілкувалися, обмінювалися контактами та планували подальшу співпрацю.

Після пленарного засідання у вишах-співорганізаторах продовжилась робота в секціях. За результатами конференції академічним видавництвом польського вишу буде видано колективні монографії, які будуть мати ISBN польського наукового видавництва та розміщені на сайті Вищої школи технічної в Катовіце.

Також співоорганізаторами конференції були Вища школа економіки і державного управління в Братиславі, Донбаський державний педагогічний університет, Інститут біології та медицини Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут дослідження просторового розвитку, Інститут підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка», Національний університет цивільного захисту України, Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка.

Після закінчення пленарного засідання в окремих секціях учасники обговорили різноманітні аспекти забезпечення якості життя в кожному виші-партнері.

За інформацією гуманітарно-економічного факультету

Світлини: Тетяна Несторенко, Ольга Цубова.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print