Молоді вчені БДПУ – на Всеукраїнській конференції

24 листопада на базі факультету техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми техногенно-екологічної безпеки: освіта, наука, практика».

Від нашого університету було представлено доповіді доцента Яни Сичікової та студента 5го курсу факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Сергія Ковачова. Під час доповіді Яна Сичікова розповіла про основні результати, отримані під час виконання наукового проекту молодих учених «Наноструктуровані напівпровідники для енергоефективних екологічно безпечних технологій, що підвищують рівень енергозбереження екологічної безпеки урбосистеми».  Зокрема, у доповіді було представлено модель забезпечення екологічної безпеки шляхом використання новітніх інноваційних технологій для фотоелектричних перетворювачів енергії. Крім того, зі своїми доповідями виступили виконавці проекту доценти кафедри прикладної механіки НУЦЗУ Наталя Дейнеко та Олександр Кондратенко.

Ydoc2TGpZf4 dsc_9658-qpr

У науковому форумі взяли участь понад 200 провідних науковців, освітян та практиків майже з усіх регіонів нашої держави, які представили науково-дослідні, медичні установи, вищі навчальні заклади, структурні підрозділи ДСНС України, підприємства, установи та організації, що займаються практичним виконанням заходів техногенно-екологічної безпеки та охорони праці на місцях.

dOZ0SED0rSw dsc_9644-qpr

У рамках конференції було організовано роботу трьох секцій, під час роботи яких було розглянуто й обговорено теоретичні та практичні особливості техногенно-екологічної безпеки й охорони праці. Особливу увагу було присвячено проблемним питанням реалізації відповідних заходів у підрозділах ДСНС України, а також освітньо-професійній, науковій та практичній складовим під час підготовки фахівців-екологів та фахівців з питань охорони праці в умовах трансформації сучасного ризику у суспільстві. 

dsc_9668-qpr

 Учасники конференції ухвалили резолюцію, в якій йдеться про подальший розвиток наукових досліджень з актуальних проблем екологічної безпеки навколишнього природного середовища, охорони та безпеки праці, прогнозування виробничого травматизму та професійних захворювань на виробництві, а також дослідження ризиків виникнення аварій та надзвичайних ситуацій, створення інформаційного забезпечення з метою підвищення ефективності наглядової діяльності у вказаних сферах; всебічну гармонізацію національного законодавства в галузях техногенно-екологічної безпеки та охорони праці відповідно до вимог міжнародних соціальних і трудових стандартів, суворе дотримання відповідних вимог у підрозділах ДСНС України, на підприємствах, в установах та організаціях.

Віталій Гнатюк,
провідний фахівець наукового проекту,
доцент кафедри основ здоров'я, фізичної реабілітації та екології  

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print