«Народе мій, пишаюся тобою!»

Вражаюче яскравим патріотичним дійством університет розпочав серію заходів зі святкування Дня захисника України. Чудову ідею проректорки з науково-педагогічної роботи доцента Вікторії  Ліпич професійно втілили студенти усіх факультетів БДПУ.

Українська земля славиться піснями й вишиванками, сильним голосом трембіти та ніжним передзвоном Черемоша, безкраїми таврійськими степами та могутніми дібровами. Однак її найбільшим багатством є працьовитий і щедрий, привітний і миролюбний народ, який ніколи не був загарбником, але всю свою багатовікову історію змушений був захищатися. Фестиваль патріотичної постановки, присвячений нашій історії, традиціям і символам, волелюбним українцям, ледь умістив в актовій залі усіх глядачів і нікого не залишив байдужим. Студенти кожного факультету обрали один з періодів історії нашої держави та презентували його інсценізацію.

Факультет фізичної культури, спорту та здоров’я людини представив глядачам часи козаччини, коли мужні захисники боролися за свободу держави.

Філологи та журналісти у театралізованій формі згадали про важливу роль Кирило-Мефодіївського братства, яке спонукало до активізації українського національного руху в усіх формах, як політичних, так і культурних.

Трагедію українського народу презентував факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв. Студенти вшанували пам’ять українців, загиблих під час Голодомору 1932–1933 рр.

Грандіозна постановка студентів гуманітарно-економічного факультету була присвячена  націоналістам та українській повстанській  армії, які боролися за волю нашого народу та звільнення наших територій від поневолення та гніту одразу з двох кордонів.

Студенти факультету фізико-математичної та комп’ютерної та технологічної освіти інсценізували складні часи Другої світової війни, розповіли про високу ціну, яку заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні.

Факультет  дошкільної, спеціальної та соціальної освіти розповів про Україну вже за часів незалежності, створення самостійної держави, про неоголошену війну на Сході України, про тих, хто пішов з цього факультету на передову, обрав замість спокійної роботи логопеда захист своїх співгромадян. На завершення була виконана пісню “Повертайся живим” у супроводі мови жестів, що справило неабияке враження на глядачів.

Проректорка з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич подякувала неординарним, відповідальним та активним студентам за те, що завдяки їх зусиллям, таланту нам, присутнім у залі, вдалося погортати сторінки історії України, за те, що театралізоване дійство. Голова профспілкового комітету БДПУ доцент Віталій Лола подарував сертифікати усім учасникам фестивалю.

 

Юлія Мельнікова,
Тетяна Волканова, студентка факультету філології та соціальних комунікацій
Світлини з архіву студклубу БДПУ

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print