«Народжені бути вільними»…

     Вчора, 4 листопада, викладачі, студенти гуманітарно-економічного факультету та учні  ЦДЮТ долучилися до перегляду фільмів, що демоструються ХІУ Мандрівним фестивалем документального кіно – Docudays UA.

     Docudays UA – єдиний в Україні Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини. Фестиваль є неполітичним і некомерційним. Мета Фестивалю – популяризація та розвиток документального кіно, підвищення рівня дотримання прав людини в Україні.

     Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України, серед них і Бердянськ. Бердянський державний педагогічний унівенрситет , і, зокрема, гуманітарно-економічний факультет, вже третій рік поспіль виступають співорганізатором цього фестивалю у нашому місті.

     Головна мета цьогорічного фестивалю – «чотири градуси» присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця століття саме на стільки підніметься середня температура на Землі , що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізаторами змін і подивитися на питання захисту довкілля, а також дотримання прав людини загалом – з ріхних точок зору – не лише через кіно, а й через дискусії, правопросвітницькі та правозахисні заходи.

     Фільм, що був нам представлений, носить назву «Народжені бути вільними» (режисерка Гаяне Петросян). Фільм про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та корупції – не залишив в залі нікого байдужим. Розв’язалася щира дискусія про наболівше – про катастрофічне довкілля, в якому живемо. Учасниками дискусії стали і студенти, і учні, і модератори Фестивалю

_DSC1602 _DSC1599

_DSC1595 _DSC1594

Тамара Макаренко,

декан гуманітарно-економічного факультету

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print