Наші – на нараді в облдержадміністрації

Учора, 14 березня, в Запорізькій облдержадміністрації під керівництвом голови ЗОДА Костянтина Бриля відбулася нарада щодо створення умов для впровадження інклюзивної освіти в Запорізькій області та підготовки майбутніх фахівців для роботи в інклюзивному середовищі.

2 4

У заході взяли участь: заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, керівники вищих навчальних закладів регіону, які здійснюють підготовку фахівців педагогічного та гуманітарного профілів, провідні науковці регіону. Бердянський державний педагогічний університет представляла перший проректор, професор Ольга Гуренко.

7

Запорізька область стала першою в Україні по реалізації пілотного проекту з упровадження інклюзивної освіти. Наразі в області відкрито 78 інклюзивних класів у 47 загальноосвітніх навчальних закладах.

1 5 

За словами Тетяни Озерової, на часі – налагодження партнерської співпраці між усіма сторонами інклюзивного процесу в Запорізькій області, створення спільних навчальних проектів, розширення педагогічної практики для студентів і волонтерської допомоги під час психолого-педагогічного супроводу дітей з різними нозологіями.

Едуард Гугнін зазначив: «До цього питання необхідно підходити виважено та змістовно. Саме Запорізький регіон має розробити методичну та методологічну базу для всієї України. Проте ми зіткнулися з тим, що у педагогів немає певного досвіду роботи з особливими учнями, тому вчителі повинні проходити спеціальні курси. Наразі нам необхідно у вишах вводити дисципліну «Основи інклюзивної освіти», щоб кваліфіковані та досвідчені фахівці працювали в інклюзивному середовищі».

– Наразі головне – це скоординувати спільні дії, на Запорізькій області лежить велика відповідальність, ми маємо стати прикладом для всієї України. Всі доробки ми  повинні впровадити у життя та поширювати позитивний досвід. Завдання вищих учбових закладів – підготовка кваліфікованих фахівців для роботи в інклюзивній освіті. Діти, незважаючи на якісь вади, мають право отримувати якісну освіту на гідному рівні, – підбив підсумки голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За підсумками засідання в області планується створити робочі групи з вивчення та розв’язання проблемних питань створення інклюзивного середовища в області, а також  з розробки регіонального навчального спецкурсу для студентів вищих навчальних закладів з питань упровадження інклюзивного навчання. Поставлено завдання також  активізувати волонтерську допомогу з боку студентської молоді під час психолого-педагогічного супроводу дітей у загальноосвітніх та інших навчальних закладах регіону.

«Університетське Сдлво»
(за матеріалами та світлинами
Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print