Не цурайтеся хусток, дівчата

Дошкільний вік у житті людини має велике значення. Саме в цей період у дитини закладаються основи світогляду, формуються цінності, знання з різних наук. Велика роль у реалізації цих завдань відводиться вихователю дошкільного закладу. Він уперше вводить дитину в світ математики, природи, знайомить з культурою свого народу, професіями. Педагог має знати про все, що оточує дитину. Від його уміння відповідати на усі запитання «Чому?», «Як?», «Навіщо?» залежить майбутнє малюка.

Підготуватися майбутнім вихователям до такої складної та відповідальної роботи допомагають викладачі кафедри дошкільної освіти. Різні форми роботи зі студентами забезпечують формування у них професійної компетентності. Так, під час виховної години на тему «Етикет у нашому житті» майбутні педагоги оволодівали різними видами етикету (університетським, столовим, інтернет-етикетом), опановували правила спілкування по телефону. Допомагала їм у цьому магістрантка Альона Макаренко, яка відібрала змістовні відеоматеріали, практичні ситуації, відео-завдання, вікторини, що спонукали студентів до розмірковування.

Позмагатися в кмітливості, продемонструвати знання, ерудицію з математики майбутні вихователі мали можливість під час розгадування загадок, розв’язування задач на перервах. Карина Шевкунова (магістрантка) видобувала зі своєї «Математичної скарбнички» завдання, які приваблювали не тільки студентів, а й викладачів. Вони раділи, коли першими знаходили відповідь, на одну мить засмучувалися і знову їх охоплював азарт змагання.

Багато нового студенти дізналися про звичай нашого народу – вшанування хустини під час свята «Хустина». Метою цього свята було ознайомити молодь з українським символом народних обрядів, незмінною супутницею у житті прекрасної половини людства та зробити спробу повернути цей оберіг, чудову прикрасу в сучасне дівоче вбрання.

Розв’язати це завдання допоміг конкурс, на якому дівчата показали різні варіанти використання хустки. Хустка на голові придавала образу моделі загадковість, на плечах – чарівність, на шиї – елегантність, на талії – казковість. Старання дівчат було справедливо оцінено журі. Образу «Бізнес леді», який зайняв перше місце, надавала жіночості та ніжності хустина пов’язана на шиї. Усім іншим учасницям конкурсу було присвоєне друге місце. Члени журі були зворушені шармом, елегантністю дівчат, тому були щедрими на бали. Ведуча свята – магістрантка Дарина Товаровська закінчила свято чудовими рядками:

Не цурайтеся хусток, дівчата.

Що ж ви носите тільки шапки?

На хустки Україна багата,

І цвітуть ще на них бережки.

«Тиждень дошкілля» триває. Його учасників чекають цікаві зустрічі, веселі перерви, нові враження, незабутні хвилини спілкування, подарунки.

Лариса Зайцева,

доктор педагогічних наук, професор,
завідувач кафедри дошкільної освіти

Фото з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print