Один день – три подарунки!

 IMG_2690

   Учора, 23 вересня, навчальна археологічна лабораторія БДПУ отримала аж 3 подарунки! Два із них ми отримали від завідувача навчально-наукової лабораторії археологічних досліджень, кандидата історичних наук, доцента Геннадія Тощева, на підставі договору про співпрацю між навчально-науковою лабораторією археологічних досліджень Запорізького національного університету та навчальною археологічною лабораторією нашого вишу.

Перший подарунок – теодоліт – геодезичний інструмент для визначення напрямів і виміру горизонтальних і вертикальних кутів при геодезичних роботах, топографічних і маркшейдерських зйомках.

Другий подарунок – нівелір – геодезичний прилад для визначення перепадів висот між точками на земній поверхні та у відкритих і підземних гірничих виробках.

dCyL5FCll9E

Для археолога ці інструменти конче необхідні, оскільки перед початком розкопок потрібно обов’язково зробити всі геодезичні зйомки пам’ятки, а обов’язок археолога – дати максимальну кількість інформації по об’єкту, бо після розкопу вони зникнуть вже назавжди. З доставкою інструментів із Запоріжжя (а це понад 15 кг) нам допоміг наш постійний учасник експедицій Федір Каїра – викладач Бердянського муніципального ліцею, з яким у нас також укладено договір про співпрацю.

Третій подарунок – компас – незамінна річ на розкопках чи в польовій розвідці. Отримали ми його від студентки ІІІ курсу соціально-гуманітарного факультету БДПУ Аліни Попової, яка є однією з постійних учасників наших експедицій.

_DSC0555

В скрутний фінансовий час ми не можемо собі дозволити придбати такі необхідні речі, і дякуючи підтримці друзів ми маємо змогу розширювати свої можливості. Археологів дуже мало, але це одна велика родина. Саме тому кожен по можливості намагається допомогти одне одному.

тощев   попова   Каира

 

Арсеній Голик,

аспірант кафедри історії України БДПУ

На світлинах: подарунки та дарувальники

Світлини автора

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print