Педагогічна практика здобувачів-філологів 4 курсу: набутий досвід і виклики реалій карантину

13 грудня відбувся захист педагогічної практики здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти ОПП «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)», що навчаються на 4 курсі.

Починаючи з 18 жовтня до 26 листопада, здобувачі проходили педагогічну практику в ЗЗСО міста та району. Упродовж цього досить довгого періоду, як зазначили здобувачі, їм довелося подолати чимало труднощів, зумовлених уведенням карантину й переходом на онлайн-навчання.

Керівники практики, зокрема доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Валерій Богдан, професорка кафедри української та зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства Софія Філоненко, доцентки цієї ж кафедри Ольга Боговін та Ганна Табакова, а також запрошена стейкголдерка,  вчителька іноземних мов Бердянської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів №16, Наталя Богдан заслуховували та аналізували звітні матеріали здобувачів-практикантів. Так, відзначено досить високий рівень організованості практикантів, їх відповідальність та креативність. Однак були й проблеми, зокрема не всі були однаково активними та підтримували звʼязок зі своїми керівниками. Крім того, самі здобувачі під час звітньої конференції зазначали, що не всі ЗЗСО готові до роботи в умовах карантину, адже технічна база багатьох шкіл досить слабка.

Здобувачі-практиканти відмітили, що практика допомогла виробити багато прикладних умінь і навичок, як-от: проводити уроки різних типів з англійської мови та зарубіжної літератури, перевіряти різні види письмових робіт, оцінювати та аналізувати їх, планувати роботу з розвитку мовлення, виготовляти дидактичний матеріал для уроків, організовувати позакласну роботу з англійської мови та зарубіжної літератури, планувати уроки, працювати в умовах онлайн-навчання та ін. Крім того, вона дала можливість спробувати себе в ролі вчителя й переконатися у правильності вибору професії.

За матеріалами кафедри української та зарубіжної

 літератури й порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print