Перша практика майбутніх вихователів

В організації освітнього процесу у закладі вищої освіти істотним є забезпечення взаємодії теорії та практики у підготовці майбутніх фахівців дошкільної освіти. Система підготовки фахівців дошкільної освіти у педагогічному університеті є складним процесом, показником результативності якого виступає вміння випускників самостійно розв’язувати складні професійні завдання, засвоювати інноваційні технології, приймати нестандартні рішення у освітньому процесі в закладі дошкільної освіти.

Педагогічна практика в закладі дошкільної освіти є важливою ланкою у системі вищої педагогічної освіти, вона збагачує та доповнює теоретичну підготовку здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Дошкільна освіта та практична психологія», «Дошкільна освіта та логопедія» Спеціальності 012 «Дошкільна освіта», слугує серйозною перевіркою готовності до педагогічної діяльності.

З педагогічної практики повернулися здобувачі 3 курсу 301 групи спеціальності «Дошкільна освіта». Це була їхня перша зустріч з дітьми раннього віку, яка стала цікавою та хвилюючою. Користуючись набутими знаннями, майбутні вихователі показали свою компетентність у різних видах роботи: самостійно складали календарні та перспективні плани освітньої роботи; організовували і проводили всі режимні процеси з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей; розробляли конспекти занять та розважальних заходів і проводили їх з дітьми. З ентузіазмом та творчим натхненням вони брали участь у підготовці та проведенні у ЗДО «Осінніх свят».

Про свої враження та досягнення здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти розповіли на звітній конференції. У презентаціях та фотозвітах вони показали найкращі моменти своєї діяльності, поділилися здобутками та зазначили, що практика з дітьми відкрила для них можливість пізнати краще педагогічну діяльність та зрозуміти, що вони зробили правильний вибір щодо своєї майбутньої професії. А від роботи з дітьми отримали багато позитивних емоцій, вражень та захоплення від їх діяльності. Практика дала можливість відчути себе справжніми вихователями. Успіхів нашим майбутнім вихователям у їх професійній діяльності!

 

Тетяна Єськова
к.п.н., доцент кафедри дошкільної освіти
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print