Потужна мантія любові

  Минулої п’ятниці в актовій залі головного корпусу БДПУ відбулося зібрання, присвячене п’ятиріччю волонтерської організації «Наші Атланти».

У вересні 2014 року в Бердянському державному педагогічному університеті, як в одному з провідних педагогічних вишів країни, група небайдужих людей створила волонтерську організацію «Наші Атланти». Головною її метою була допомога солдату та збереження миру у власних оселях. Волонтерська організація тісно пов’язала себе з такими добровольчими батальйонами як «Карпатська Січ», «Правий сектор», «Українська добровольча армія» та стала частиною Всеукраїнських організацій «Шукаю / пропоную матеріали», «Волонтерська єдність», «Життя після АТО» та інших.

З часу заснування «Наших Атлантів» бердянці здійснили численні поїздки на передову. Зокрема, в Донецьку та Луганську області, в Маріупольський район, селища Піски, Кримське, Широкіне, Водяне та Гранітне.

Багато підрозділів упродовж п’яти років отримували безцінну допомогу волонтерів. Це і збирання коштів на тепловізор, плетіння маскувальних сіток, пошук заліза для зварювання буржуйок та скоб…

Бібліотека БДПУ організувала книжкову виставку, на якій були репрезентовані видання Сергія Жадана «Інтернат», Тімоті Снайдера «Українська історія, російська політика, європейське майбутнє», «Пекло. Свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі» та ще кілька романів про агресію ворога. Степан Герилів, продемонстрував свої книги на тему війни та миру : «Наші Атланти : жертовність во ім’я спасіння», «Наші Атланти: вистояти та перемогти», «Наші Атланти: під покровом материнської сльози», «Наші Атланти: незмінні чаша милосердя» .

Привітання з ювілеєм нашим бердянцям прислали волонтерські  групи: «Стрічка за стрічкою» (м. Слов’янськ), Білоцерківська волонтерська організація, Маскувальні мавки м. Одеса, волонтери Маріуполя «Східна Брама» та «Новий Маріуполь», волонтери Латвії «SOS palīdzība Ukrainas armijai», «Старобільські павучки», «Краматорські бджілки», «Гуцульський оберіг» м. Косів.

Також слова подяки висловила і проректор університету з науково- педагогічної роботи, доцент, кандидат філологічних наук Вікторія Ліпич. Вона зазначила, що колектив БДПУ не залишився осторонь. І викладачі, і студенти вони допомагали благодійними ярмарками, аукціонами та акціями, традиційним студентським «Зимовим балом», писали листи, передавали вишиванки та мобільні телефони. Також слово для привітання було надано керуючій справами виконавчого комітету Ользі Кочубей  і начальнику відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконавчого комітету Світлані  Краєвській, заступнику командира третього патрульного батальйону, начальник штабу, майору Олександру Рожку та заступнику командира батальйону по роботі з особовим складом, капітану Олександру Шевцову , добровольцю Окремої Добровольчої роти «Карпатська Січ», голові ветеранської організації в Запорізькій обл. Легіон Свободи, волонтеру Миколи Тюркеджи.

А сама волонтерська організація «Наші Атланти» подякувала Олегу Зінченку за надання приміщення для плетіння маскувальних сіток, Павлу Порохні та Руслану Папішу за привезену ними тканини для цих самих же сіток. Як влучно зазначив один з гостей заходу: «Своїми сітками ви сплели потужну мантію любові».

Під час відзначення ювілею організатори та ведучі урочистя Анетта Омельченко та Степан Герилів нагородили усіх, хто впродовж цих п’яти років долучився до волонтерського руху.

Волонтерське зібрання завершилося нашою давньою традицією – груповим знімком.

Так нехай же цвіте наша Україна!

Сергій Сінча, студент 4 ж
Світлини Дар’ї  Демченко та Світлани Литовченко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print