Продовжуємо співробітництво з польським вишем

У рамках реалізації угод про співробітництво між нашим  університетом (БДПУ), Донбаським державним педагогічним університетом (ДДПУ) та Вищою школою управління та адміністрації в Ополє (Польща) в середині січня ц. р. відбулася Міжнародна наукова конференція «Трансформації в сучасному суспільстві: соціальні, економічні і гуманітарні аспекти». В роботі конференції, яка проводилася на базі Вищої школи управління та адміністрації в Ополє, взяла участь спільна делегація БДПУ та ДДПУ у складі викладачів, студентів та аспірантів.

Польща_Остополець Ірина_2 Польща_Остополець Ірина

На пленарному засіданні конференції виступила к. е. н., доцент БДПУ Тетяна Несторенко, яка розкрила у своїй доповіді особливості економічної та соціальної ролі вищих навчальних закладів у розвитку як всієї країни, так і окремого міста. Серед пленарних доповідей також варто відзначити виступ к. п. н., доц. Ірини Остополець (ДДПУ), який був присвячений особливостям трансформацій сучасної освіти в Україні в зв’язку з інтеграцією нашої країни в європейський простір. Представник приймаючої сторони – проректор д-р Тадеуш Покуса (Вища школа управління та адміністрації в Ополє) свій виступ присвятив ролі процесно-орієнтовного управління в розвитку соціально-економічних систем. Усі доповідачі наголошували на необхідності розширення спектру співробітництва між українськими та польськими науковцями. Основні результати досліджень учасників конференції будуть оприлюднені в форматі колективної монографії.

Польща_Светенко Даря

Учасники делегації також мали можливість відвідати Вищу технічну школу в Катовіцах та познайомитися з особливостями організації навчального процесу в цьому виші.

У рамках угоди про співробітництво між Бердянським державним педагогічним університетом, Донбаським державним педагогічним університетом та Вищою школою адміністрації та управління в м. Ополє члени делегації взяли участь і у заходах Міжнародного культурно-освітнього проекту. Студенти спілкувалися зі своїми ровесниками з польського вузу, оглянули навчальні аудиторії, майстерні, бібліотеку.

Після конференції члени делегації мали чудову нагоду побувати в м. Дрезден (Німеччина), оглянути історичну частину міста, відвідати Дрезденську картинну галерею, фізико-математичний музей приладів і технічних механізмів, музей порцеляни та ін.

«Університетське Слово»
(за матеріалами Тетяни Несторенко)
Світлини Ірини Остополець та Дар’ї Светенко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print