П’ятнадцять десятків «семінаристів»

Кульмінаційною подією «Тижня дошкілля» став практичний семінар для педагогів дошкільних навчальних закладів. Різними формами роботи було охоплено більш як 150 педагогів Бердянська та району. Активну участь у семінарі взяли не тільки працівники дошкільних навчальних закладів, а й студенти.

На пленарному засіданні методисти та завідувачки мали можливість ознайомитися з сучасними дослідженнями, інноваційними підходами до навчання та виховання дітей дошкільного віку: ознайомлення дошкільників з об’єктами довкілля, формування ігрової компетентності, навчання грамоти, складання розповідей-роздумів. Перша частина семінару закінчилася дискусією з питання організації спеціально організованого навчання. Учасники діалогу поділилися досвідом організації занять, розкрили труднощі їх організації в сучасних умовах дошкільного закладу, визначили їх місце та роль у розвитку дитини-дошкільника.

У другій частині семінару вихователям дошкільних навчальних закладів було запропоновано майстер-класи з різних розділів програми. Кожний мав можливість обрати собі найцікавішу тему. Так, Надія Андріївна Кот показала особливості використання здоров’язберігаючих технологій. Виконуючи різні вправи, учасники майстер-класу набували практичного досвіду. Як розкривати дітям таємниці довкілля, знайомити їх із істотними властивостями різних об’єктів вчила Лариса Іванівна Зайцева. Алла Якимівна Зрожевська продемонструвала наукові підходи до навчання дітей дошкільного віку грамоти. Уміння виготовляти іграшки слухачі семінару набували разом Тетяною Леонідівною Єськовою. Леся Вікторівна Мороз допомагала усвідомити різні способи взаємодії з батьками щодо питань морально-духовного виховання. Учасники семінару отримали не тільки знання, набули практичних умінь, а й методичний матеріал: пам’ятки, логічні схеми, орієнтовні конспекти занять.

Сюрпризом, який приємно вразив гостей та студентів, був стенд «Ми стали дорослішими». З великим інтересом глядачі знаходили дитячі фотографії викладачів. Серйозний день закінчився весело та цікаво.

Лариса Зайцева,

доктор педагогічних наук, професор,
завідувач кафедри дошкільної освіти

Фото з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print