Регіональний практичний семінар на базі кафедри   

19 квітня ц. р. на базі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін   факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв відбувся регіональний практичний семінар «Арт-терапія у сучасному освітньому просторі». Учасниками семінару були вчителі загальноосвітніх, музичних шкіл, керівники гуртків позашкільної освіти Бердянська, Приморська, Бердянського та Приморського районів.

Із вітальним словом до учасників семінару звернулася декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор Людмила Коваль, яка наголосила на актуальності використання арт-терапевтечних технологій у  новій українській школі.

Далі семінар продовжився майстер-класами, які проводили викладачі факультету. К. п. н., доцент кафедри психології Фролова О.В.  актуалізузала внутрішній стан учасників семінару за допомогою метафоричних асоціативних карт «Добрий ранок».

Старший викладач кафедри психології Колпакчи О.С. та  к. п. н., доцент кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Пащенко І. М. проводили майстер-клас із вираження емоційної експресії через вправу «Малюнок музики» (рефлексія або зворотній зв’язок).  Під час майстер-класу було акцентовано увагу на актуальності застосування музикотерапії як здоров’язбережувальної технології в умовах нової української школи.

Старший викладач кафедри психології Колпакчи О. С. створювала мандалу спільно з учасниками семінару.  Олена Сергіївна наголосила, що мандала-терапія є ефективною у вирішенні найрізноманітніших проблем – від проблем у спілкуванні, сімейних, творчих до професійних і навіть організаційних, оскільки мандала як принцип єдності й цілісності, як образне вираження джерела енергії та центру має онтологічний сенс, тому зачіпає всі сфери психологічного буття людини.

Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент  Мартиненко О. В. та к. п. н., старший викладач Тараненко Ю. П. надали практичні рекомендації учасникам семінару із застосування вправи танцювально-рухової терапії в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

По завершенні семінару відбувся круглий стіл, під час якого учасники відмітили актуальність використання арт-терапії у сучасному освітньому просторі, та були вручені сертифікати.

«Університетське Слово»,
(за матеріалами та світлинами
кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print