Розвиваючи та захищаючи рідну мову…  

  Напередодні Дня української писемності та мови відбулось зустріч представників виконкому Бердянської міської ради з активом товариства “Просвіта”, під час якої були розглянуті питання та шляхи спільної діяльності щодо виконання у 2019 році міської програми розвитку української мови та проведення безкоштовних курсів з української мови для дорослого населення.

Керуюча справами виконкому Ольга Кочубей привітала просвітян міста з Днем української писемності та мови, розповіла, як  проводить заходи на підтримку та розвиток української мови на засадах суспільної єдності і злагоди, подякувала науковцям, працівникам освіти і культури, громадським активістам, освітянам-волонтерам за професійну і громадську діяльність щодо популяризації і захисту української мови в Україні.

Із змістовними доповідями щодо виконання Програми розвитку і функціонування української мови в Бердянську, проведення спільних просвітницьких заходів виступили: завідувач методкабінету відділу освіти Наталя Скиртач і директор Централізованої бібліотечної системи відділу культури Галина Гусак.

Про спільну діяльність просвітян з міською владою розповіла голова ГО «Бердянське товариство «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка» Ольга Войникова,  подякувала найактивнішим просвітянам: Сидіру Кіралю і Ганні Токмань, Миколі Тюркеджи, Олені Нюкало, Ользі Харлан, Марії Греб, Степану Гериліву, Анетті Омельченко, Ігорю Лиману, Леоніду Подколзіну, Галині Гусак, Ірині Тюркеджи, Майї Вар`євій, Валерію Любченку, Валерію Кутовому, Олександру Солощенку, Оксані Оргієць, Василю Гищуку, Олександру Змієвському,  Володимиру Пилипенку та багатьом іншим подвижникам національної справи за служіння українській нації та відданості Україні, за пробудження національної свідомості українців та гуртуванні їх для розбудови Української національної держави, за розвиток потужного Бердянського громадянського просвітницького національно-патріотичного руху; за виховання у бердянців національної свідомості, почуття національної гідності, поваги і захисту Української мови, популяризації української історії.

Виступаючі: лідери і представники національно-патріотичних організацій Микола Тюркеджи (Легіон Свободи), Володмир Пилипенко (Просвіта), Степан Герилів (Наші Атланти), Наталя Єрмак (Рух захисту української мови) закликали до єдності української еліти Бердянська і пообіцяли і надалі популяризувати і боронити українську мову, відроджувати українську національно-патріотичну свідомість.

Учасники “круглого столу” були єдині у тому, що: українська мова, як і державні символи: герб, прапор, гімн є одним із ключових символів нашої державності, ядром національної та культурної ідентичності українців.
Від Бердянського державного педагогічного університету в зустрічі взяли участь: завідувач кафедри української мови та славістики ФФСК, доктор педагогічних наук, професор Марія Греб, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін Анетта Омельченко та журналіст Степан Герилів.

«Університетське слово»
(за матеріалами Ігоря Зубрицького, головного спеціаліста відділу організаційної та внутрішньої політики міськвиконкому)

Світлини з сайту: https://bmr.gov.ua/ та Миколи Тюркеджи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print