Шмідтівські вівторки

З минулого тижня в меморіальному будинку-музеї П. П. Шмідта розпочався цикл заходів «Шмідтівські вівторки». Це традиція існує вже більше двадцяти років і присвячена внеску контр-адмірала Петра Петровича Шмідта в розвиток міста Бердянська та дню народження його сина – лейтенанта Петра Шмідта.

Майбутні філологи, журналісти, вчителі – студенти Бердянського державного педагогічного університету – 25 лютого 2020 року відвідали філію Бердянського краєзнавчого музею та відкрили для себе особистість лейтенанта Петра Шмідта з нової сторони у якості талановитого художника та музиканта.

Особливістю заходу стала сучасна інтерпретація суперечливого образу лейтенанта Шмідта, яку з задоволенням підтримали студенти. Багато уваги наукові співробітники приділили повстанню на крейсері «Очаків». Студенти ще раз переконалися, що Петро Шмідт був не тільки морським офіцером, а ще й сильною духом людиною, яка відстоювала права простого люду.  Його слова: «Клянемося їм в тому, що не поступимося жодною п’яддю завойованих людських прав. Клянемося…» – лунали в дзвінкій тиші залу та торкалися сердець…

Поринути у атмосферу ХІХ ст. допомогла музична програма, підготовлена музикантами-педагогами загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11. Теплу і затишну атмосферу заходу допомогли створити романси у виконанні Марини Воробйової та вихованців хорової студії «Натхнення» (керівник – Олена Шостак).

Вікторія Котляр, студентка факультету філології та соціальних комунікацій

Фото – Микита Амеличев


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print