Сьогодні в Україні – День Європи

«Той, хто править Східною Європою,
володіє Серцем землі;
Той, хто править Серцем землі,
володіє Світовим Островом (Євразією);
Той, хто править Світовим Островом,
володіє світом» – Яніна Іпохорська

«У 2014 році День Європи в Україні відзначають 17 травня. Свято завжди відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.

Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об'єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного.

Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи, на Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

Одним з головних місць, де має відбуватися святкування Дня Європи в Україні, можна назвати двометровий геодезичний знак, який символізує географічний День Європи на Україні центр Європи, що знаходиться на правому березі річки Тиса в Закарпатті» – за матеріалами сайту http://beyond.ua.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print