«Театральні» дошкільнята

Психолого-педагогічні дослідження та передова педагогічна практика звертають увагу на потребу формування естетичного досвіду дошкільників. На жаль, серед засобів, що сприяють цьому, мистецтво театру посідає незначне місце. Змінити цю ситуацію можливо за умов широкої пропаганди театрального мистецтва. Активну роботу у цьому напрямку здійснює доцент кафедри дошкільної освіти Лілія Василівна Макаренко. Протягом року на семінарах вона знайомила музичних керівників та вихователів дошкільних навчальних закладів міста Бердянська та Бердянського району з особливостями організації театралізованої діяльності дітей дошкільного віку. Нещодавно на базі Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти БДПУ відбулося одне із засідань курсів підвищення кваліфікації музичних керівників, які організовує інститут підвищення кваліфікації м. Запоріжжя. Темою обговорення була проблема «Сучасна музично-театральна освіта дітей дошкільного віку» (див. світлини).

IMG_1351IMG_1342

Метою цього заходу було розкрити зміст сучасної музичної-театральної освіти дітей дошкільного віку в світлі Базового компоненту дошкільної освіти, чинних освітніх програм. Під час лекції Л. В. Макаренко ознайомила музичних керівників з історією театрального драматичного мистецтва, зокрема, з історією театрального Бердянська; презентувала музичним керівникам авторську програму «Вітаю тебе, театре!»; висвітлила зміст, засоби, форми та активні методи роботи з дітьми-дошкільниками. Практичною допомогою педагогам-дошкільникам, студентам у цій справі стане навчально-методичний посібник «Організація театралізованої діяльності у дошкільному навальному закладі» (2014 р.), виданий Л. В. Макаренко.

Гостей інституту привітала директор ІСПКО, доцент Л. І. Казанцева та запросила їх до вступу на спеціальність «Дошкільна освіта» з метою одержати другу спеціальну освіту.

Лариса Зайцева,
завідувач кафедри
дошкільної освіти,
професор

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print