Третя Міжнародна наукова конференція

20.01.2022 року о 14.00 за київським часом відбулося пленарне засідання 3-ї Міжнародної наукової конференції «Роль науки та освіти в забезпеченні сталого розвитку», яку було організовано

Вищою технічною школою в Катовіце спільно з Бердянським державним педагогічним університетом, Братиславським університетом економіки та менеджменту, Донбаським державним педагогічним університетом, Інститутом дослідження просторового розвитку, Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, Національним університетом «Одеська політехніка», Національним університетом цивільного захисту України, Сумським державним педагогічним університетом імені А. С. Макаренка, Хмельницькою гуманітарно- педагогічною академією, Центральноукраїнським державним педагогічним університетом ім. Володимира Винниченка та Чорноморським національним університетом імені Петра Могили.

Конференція проходила на платформі Google Meet. Модератори конференції: професор WST Несторенко Тетяна та Ємченко Ірина – доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка».
З теплими словами привітання до учасників конференції виступили: ректор Вищої технічної школи в Катовіце, проф. Александер Остенда; проректор Бердянського державного педагогічного університету д.техн.н., професор Яна Сичікова; д.екон.н., професор Національного університету «Одеська політехніка» Олена Чукурна. Всі виступаючі підкреслили важливість і своєчасність означеного наукового заходу, його масштабність, наукову і практичну спрямованість.
Великого резонансу викликало обговорення різноманітних аспектів філософії сучасної освіти, (доповідь: Лариса Абизова, к.філософ.н., доц., Донбаський державний педагогічний університет), особливостей впровадження проектного методу у підготовку фахівців у закладах вищої освіти (доповідь: Юлія Тараненко, к.пед.н., Бердянський державний педагогічний університет), актуальних проблем економіки підприємств, ролі штучного інтелекту у сталому розвитку (доповідь: Ганна Дорошук, д.екон.н., Національний університет «Одеська політехніка»), особливостей транспортної інженерії і зеленої енергетики в логістиці (доповідь: Віталій Добровольський, докторант, Національний університет «Одеська політехніка») та ін. В результаті наукових дискусій присутні ділилися досвідом, своїми враженнями, думками і пропозиціями щодо вирішення тих чи інших нагальних питань. Науковці дуже охоче спілкувалися, намічали плани на майбутнє, запрошували колег до участі у розробках тих чи інших проектів. Так, професор Братиславського університету економіки та менеджменту Надія Дубровіна анонсувала низку проектів медичної спрямованості і запросила польських, українських, словацьких та білоруських колег до співпраці.
Підсумки щодо виступів доповідачів під час пленарного засідання підвів ректор польського вишу Александер Остенда. Він запросив до співпраці та проведення спільних наукових досліджень і публікацій наукових статей у колективних монографіях, які видаються академічним видавництвом WST, та у науковому міждисциплінарному журналі «Zeszyty Naukowe WST». На завершення роботи пленарного засідання член організаційного комітету конференції професор WST, к.е.н., доц. Тетяна Несторенко розповіла про подальші проєкти, реалізація яких запланована в рамках співробітництва польського, словацького, українських вишів та організацій – співзасновників та співорганізаторів конференції.
Науковці охоче спілкувалися, обмінювалися контактами та планували подальшу співпрацю.
Після пленарного засідання у вишах-співорганізаторах продовжилась робота в секціях. За результатами конференції академічним видавництвом польського вишу буде видано колективні монографії, які будуть мати ISBN польського наукового видавництва та розміщені на сайті Вищої технічної школи в Катовіце.

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини: Ірина Остополець, Тетяна Несторенко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print