Цікава археологічна знахідка

З дня свого створення навчальна археологічна лабораторія СГФ підтримує тісні зв’язки з Бердянським краєзнавчим музеєм. Нещодавно до лабораторії звернулася директор Бердянського краєзнавчого музею Людмила Ноздріна с проханням про допомогу. Вона розповіла, що три роки тому під час туристичної мандрівки узбережжям Азовського моря співробітник музею знайшов антропоморфну стелу. У цьому році виникла нагальна потреба перевезти знахідку до музею. Ми з радістю погодились допомогти.

Вранці, 17 березня «десант» лабораторії до якого увійшли автор, студент СГФ Євген Роженков та викладачі Бердянського муніципального ліцею Віктор Дімітров і Федір Каїра на чолі з Людмилою Федорівною виїхали в околиці села Новопетрівка. Транспорт був люб’язно наданий директором Бердянського муніципального ліцею І. Твєрєтіновим та випускником СГФ А. Папановим.

IMG_7574

Прибувши на місце, перш за все, зафіксували та сфотографували знахідку. Перевернувши стелу ми побачили, що це половецька кам’яна баба. Знахідку завантажили до мікроавтобусу та відвезли до краєзнавчого музею. Вона була встановлена у лапідарії серед своїх «сородичів».

IMG_7632

Так бердянська експозиція кам’яних баб поповнилася ще одним експонатом.

Арсеній Голик
аспірант кафедри історії України,
старший лаборант навчальної
археологічної лабораторії БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print