У рамках профорієнтаційної роботи

 факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (ППОМ) і факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти (ФМКТО)  БДПУ пройшла  зустріч із учнями 9-11 класів сіл Андрівка та Трояни Бердянського району, яку організували та провели викладачі кафедр: психології – доцент Малихіна Т. П., педагогіки – доцент Малихін А. О. та комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики – асистент Малихін В. А. за сприянням директора Андрівського закладу загальної середньої освіти Гаврилова О. Ю., який, до речі, є випускником БДПУ.

Учні були поінформовані про спеціальності, які готують на факультетах, що є найстарішими факультетами з багаторічною та цікавої історією. Особливо підкреслювалась важливість професії вчителя – найдавнішої професії на землі, яка забезпечує розвиток людства. Велику увагу було приділено значущості першого вчителя в житті людини, бо це людина, яка може робити важкі речі легкими. Також наголошувалось на престижності в сучасних суспільних реаліях професій психолога та спеціаліста в галузі інформаційних технологій.

Зацікавленість майбутніх абітурієнтів викликала інформація про технічні напрями підготовки факультету фізико-математичної комп’ютерної та технологічної освіти, зокрема, можливість займатись у гуртках програмування та робототехніки. Було зроблено акцент на ролі фізико-математичної підготовки  у формуванні всебічно розвиненої особистості.

Неабиякий інтерес в учнів, а також і в їх вчителів, викликало проведення експрес-діагностик із метою визначення професійної спрямованості школярів. Для багатьох учнів результати діагностики стало відкриттям, бо з подібною формою роботи вони зіткнулися вперше, оскільки в цих школах в штаті відсутні професійні психологи.

Сподіваємося, що інформація та здобуті відомості про власні індивідуальні властивості та нахили будуть корисними при обранні майбутньої професії вчителя, адже ще Дейл Карнегі зазначав, що у житті людині доводиться робити, як мінімум, два вибори, що мають вплив на все її подальше життя: вибір професії та вибір супутника життя. І першим вибором випускника школи є вибір професії, яка б дозволила реалізувати власний потенціал та приносити задоволення.

DSC_3763 DSC_3769

DSC_3778 DSC_3779

DSC_3785 DSC_3786

Тетяна Малихіна,
доцент кафедри психології  

Світлини Володимира Малихіна


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print