Участь болгаристів БДПУ у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Творчість болгарських письменників Бесарабії і Таврії ХХст.»

27-28 вересня 2019 р. за сприяння Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Запорізької облдержадміністрації та за ініціативи директора Бердянського краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України, голови Бердянського болгарського товариства ім. Мішо Хаджийського Людмили Ноздріної відбулася друга Всеукраїнська науково-практична конференція «Творчість болгарських письменників Бессарабії і Таврії ХХ ст.», присвячена 105-річчю видання книги «Болгарскія колоніи в Россіи» М.С.Державіна –відомого у всьому світі славіста, академіка, історика.

У конференції брали участь і болгаристи БДПУ: викладачі Світлана Корнієнко, Оксана Червенко, студенти 3 курсу ФФСК Тетяна Кольва, Тетяна Гагара, Яна Коваленко, Дарʼя Кондратьєва, Катерина Усольцева та студентка 4 курсу Дарʼя Сластьонова. Студенти підготувалися і виступили з науковими доповідями на достойному рівні.

Актуальність заявленої тематики є безперечною, оскільки це перші кроки до відродження і збереження творчої спадщини болгарських письменників, вчених-болгаристів України ХХ ст., що замовчувался за радянських часів. Взято до уваги значний обсяг болгарської літератури південної України, який чекає на своє дослідження, видання або перевидання. Показовим є факт, що болгаристи БДПУ вже другий рік підряд є учасниками цього відродження.

Дебютантами наукового болгарстичного форуму стали наші другокурсники, які тільки починають вивчати болгарську мову. Оксана Рева та Яна Пужаєнко прочитали відому поезію Володимира Висоцького ʺЯ не люблюʺ болгарською і російською мовами.

Варто виділити виступи Дарʼї Сластьонової та Тетяни Кольви. Важливим є те, що наші студенти виголошували доповіді болгарською мовою. Це свідчить про їх рівень знань і високу культурну свідомість щодо взаємоповаги між різними етносами нашої багатонаціональної України.

Член студентського болгарського товариства ʺТавріяʺ
при Культурно-інформаційному центрі болгари стики ʺКирилицяʺ
факультету філології та соціальних комунікацій Тетяна Кольва
Світлини з архіву кафедри української мови та славістики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print