УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ ДЕНЬ ЄВРОПИ

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. В 2013 році День Європи в Україні припадає на 18 травня.

Напередодні свята університетські викладачі та студенти влаштували справжній європейський фестиваль дружби народів: з самого ранку в фойє головного корпусу облаштували «Європейське містечко», де представили вироби декоративно-прикладного мистецтва, атрибутику та експонати про звичаї та історію України, Болгарії, Греції, Німеччини та Польщі…

А в полудень вже актова зала приймала дорогих гостей – представників національних товариств міста: голову Бердянського відділення всеукраїнського просвітницького товариства «Русское собрание» Олену Матвієнко, заступника голови польського культурно-освітнього товариства «Відродження» Ольгу Попову, заступника голови Бердянського центру німецької культури «Фройншафт» Катерину Чубай, голову Бердянського товариства болгарської історії та культури «Родолюбіє» Ларису Савченко, голову Бердянського міського грецького товариства «Еллада» Ірину Нагай. Вони, в свою чергу, вітаючи всіх із завтрашнім святом – Днем Європи, запрошували на сцену співаків та танцюристів, декламаторів та музикантів, які колоритно, майстерно представляли творчість відповідних народів.

Ректор університету, професор Вікторія Зарва та координатор міжнародної діяльності БДПУ, професор Ігор Лиман дякували керівникам міських національних товариств за участь у виховному процесі університетської молоді, розповідали про інтеграцію вчених БДПУ в європейський простір… Оскільки БДПУ багато літ співпрацює з міжнародною молодіжною організацією «Айсек», її представник у Бердянську Руслан Нурієв разом із своїми бразильськими однодумцями також завітав на свято зі щирими привітаннями.

…Завершилося свято колективними танцями під мелодії болгарського «Хоро» та грецького «Сіртакі», походом до міського пам`ятника Дружби народів.

Степан Герилів,

журналіст

На світлинах: так розпочалося свято – День Європи в БДПУ

Світлини Олександра Степаненка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print