Упровадження інтерактивних форм навчання здобувачів І рівня вищої освіти спеціальності «Хореографія»

Інтерактивне навчання – один із важливих напрямків удосконалення підготовки студентів у сучасному закладі вищої освіти та обов’язкова умова ефективної реалізації компетентнісного підходу.

Викладачами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ активно впроваджуються інтерактивні форми та методи роботи зі здобувачами вищої освіти.

Так, 11 лютого 2020 року к.п.н, ст. викладачкою Юлією ТАРАНЕНКО було проведено практичне заняття з дисципліни «Теорія і методика сучасного танцю» зі студентами ІІІ курсу спеціальності «Хореографія» у формі танцювального змагання «Батл з імпровізації». Викладачка була ведучою конкурсу, наголошувала на умовах кожного туру, брала інтерв’ю в учасників, спілкувалася з журі, у ролі якого виступили здобувачі ІІ рівня вищої освіти Юлія ЯРОШЕНКО та Валерія КРИВУНЬ.  До наступного туру мали змогу перейти найсильніші. Таким чином, із 10 учасників, у півфінал вийшли тільки троє, а в фіналі за перше місце змагалися двоє студентів. Завдання були різноманітні та з кожним етапом ускладнювалися: імпровізація під шедеври класичної музики, у мішках із прозорої тканини, з предметом за прямим і креативним значенням, за висловом, без музики. Наприкінці заняття студенти-конкурсанти представили групове завдання. Усіх учасників було нагороджено. Переможцем танцювального батлу з імпровізації стала Вікторія ТЕРНОВА. Така форма практичного заняття дуже сподобалася студентам-хореографам, сприяла активізації їх діяльності та активності.

14 лютого 2020 року к.п.н, ст. викладачкою Юлією ТАРАНЕНКО було проведено практичне заняття з дисципліни «Теорія і методика сучасного танцю» зі студентами ІІ курсу спеціальності 024 «Хореографія» пройшло у формі прес-конференції. Викладачка виступала в ролі модератора конференції, майбутні хореографи – у ролі теоретиків і практиків джаз-модерн танцю. Запрошені здобувачі ІІ рівня вищої освіти виступили в ролі кореспондентів із різних танцювальних журналів та газет. Вони брали інтерв’ю, спілкувалися про сучасний танець, зокрема джаз-модерн. Ця форма проведення заняття є необхідною для студентів-хореографів, тому що практична спеціальність потребує формування вміння грамотно спілкуватися, вербально доносити свої ідеї та бути компетентною в хореографічній діяльності.

20 лютого 2020 року ст. викладачем кафедри, к.п.н. Юлією ТАРАНЕНКО було проведено практичне заняття з дисципліни «Теорія і методика сучасного танцю» у формі майстер-класу з теми «Стрейтчинг». Майстер-клас проводився разом з провідним фахівцем фітнес клубу «KotenGym», випускницею спеціальності «Хореографія» Дарією КРАВЧЕНКО. Така форма практичного заняття сприятлива для формування знань та практичних навичок, активізації студентів та прагнення до самоосвіти та самовдосконалення.

За матеріалами та світлинами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print