Валентину Папанову вітали з ювілейним днем народження

   Учора, 13 червня, святкувала свій ювілейний день народження відомий науковець, археолог і викладач БДПУ Валентина Анатоліївна Папанова. На святковій захід гуманітарно-економічного факультету вишу привітати шановну ювіляршу прийшло багато гостей: представники міської влади, керівництво університету, представники деканату та кафедр ГЕФ, студенти, Ольвіополіти, друзі.

   Валентина Анатоліївна все життя присвячує улюбленій справі –  вчить студентів любити історію, вже не одне десятиріччя є незамінним керівником археологічної експедиції, вчить мати чітку життєву позицію, адже про принциповість Папанової ходять легенди. Нашого викладача добре знають не тільки в БДПУ, а і в Україні, і за її межами, знають як археолога, як ольвіополіта, а також як активного громадського діяча.

   Привітали Валентину Папанову з ювілейним днем народження ректор БДПУ, професор Ігор Богданов, а від імені міського голови – його заступник Юлія Дойнова, яка передала вітальну адресу та подарувала іменинниці авторську картину місцевого художника з історичним сюжетом.
   Помічник народного депутата України Олександра Пономарьова, депутат міської ради Володимир Безверхий та депутат міської ради Катерина Марченко приєдналися до привітань. Слова вітання від народного депутата Олександра Пономарьова зачитав Володимир Петрович та передав археологічному товариству “Ольвія-Арго” подарунковий сертифікат на 5 тис. грн. на проведення археологічної експедиції.

   Лунали сердечні слова і від колег, студентів, друзів і загалом захід пройшов у теплій дружній атмосфері. Валентина Анатоліївна як завжди була щира та відверта:  “Сьогоднішні ваші слова зарядили мене позивною енергією”

Біографічна довідка

   Народилася Валентина Папанова на Волині. Дитячі, шкільні роки пройшли у Бердянську. Зростала Валентина Анатоліївна у великій родині і завжди із душевною теплотою згадує батьків, особливо, маму. У 1976 році ювілярка закінчила Запорізький державний педагогічний інститут. Отримала диплом з відзнакою, здобула кваліфікацію (вчитель історії та суспільства). І з 1976 р. почалася трудова освітянська діяльність Валентини Анатоліївни. ЇЇ уроки в ЗОШ №1 були цікаві і неординарні. І без перебільшення – половина випускників Бердянська з теплотою і гордістю говорять – «Моєю вчителькою була Валентина Анатоліївна».

   А потім біли роки роботи у вищих навчальних закладах. Азовський регіональний інститут Управління, де Валентина Анатоліївна отримала ще одну освіту – юридичну, де працювала завідуючою кафедри історії і теорії держави і права. В Бердянському державному педагогічному університеті вона почала працювати з 1993 року – 25 років! У 1994 році успішно захистила дисертацію (Некрополь Ольвії: історична топографія та поховальний обряд) в ІА НАНУ У 2001 Р.- Присвоєно вчене звання доцента. У 2007-2010 роках працювала деканом соціально-гуманітарного факультету Бердянського державного педагогічного університету. Із січня 2011р. доцент кафедри політології і правознавства та завідуюча навчальною археологічною лабораторією.

   Ювілей це не просто свято, це здобутки у науковій й педагогічній діяльності, формування колосального досвіду та високого професіоналізму впродовж багатьох років життя. Папанова В.А. має понад 120 публікацій, серед, серед яких – монографія «Урочище Сто могил: некрополь Ольвии Понтийской», три навчальних посібника «Лекції по історії держави та права України» (з грифом МОН України), «Нариси з історії та археології Бердянського краю» та «Підвищення правової культури та кваліфікації органів самоорганізації населення». Валентина Анатоліївна активний учасник республіканських та міжнародних конференцій з проблем археології та місцевого самоврядування (Греція, Болгарія, Польща, Росія, Румунія, Туреччина).

    Із 1994 року вона керує студентським археологічним товариством «Ольвія- Арго», члени якого щороку у національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» ІА НАНУ. Починаючи з 1973 року, кожного літа, Папанова В.А. працює в складі ольвійської експедиції національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» ІА НАНУ (лаборант, зав. розкопом). У червні 1996 року копала Органумі (Румунії) у складі українсько-румунської археологічної експедиції, а в 2013 році разом зі студентами працювала на розкопках сектору «Фар» (зав. розкопом) фортеці «Святий Атанас» (м.Бяло округ Варна, Болгарія).

   Із 2010 року Папанова В. А. проводить археологічні розвідки у Бердянському, Приморському та Чернігівських районах Запорізької області. Так у 2013-2016 роках вона була начальником археологічної експедиції Бердянського державного педагогічного університету, яка розкопала два курганних могильника поблизу с. Дмитрівка Бердянського району.

   Ювілярка веде активну громадську та суспільно-політичну роботу. Наукові дослідження В. А. Папанової у галузі місцевого самоврядування сприяли її ефективній участі в авторських колективах з розробки «Стратегічного плану розвитку м. Бердянська», “Впровадження стандартів ISO-9000 в роботу виконавчого комітету Бердянської міської ради” та «Положення про самоорганізації населення міста». Під її керівництвом були розроблені Статути територіальних громад м. Бердянська, Нова Каховка та м. Дніпрорудного.

   За успіхи в навчально-методичній і науковій роботі Папанова Валентина Анатоліївна нагороджена орденом трудової Слави ІІІ ступеня, нагрудним знаком «Антона Макаренко», Почесною грамотою Міністерства освіти України, медаллю «З нагоди святкування 15-ї річниці незалежності України» (2006), медаллю «За вагомий внесок» у розвиток міста», «Почесним орденом міста», Почесними грамотами Запорізької облдержадміністрації та має почесні звання «Відмінник народної освіти УРСР» та «Заслужений працівник освіти».

IMG_5360[1] IMG_5379[1]

IMG_5338[1] IMG_5345[1]

IMG_5380[1] IMG_5415[1]

IMG_5434[1] IMG_5410[1]

За матаріалами та світлинами сайту: https://bmr.gov.ua/index.php?id=800000125&tx_news_pi1%5Bnews%5D=11423&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&cHash=8f0bdd17fceef98d75e817cb2daf2c9c


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print